בית נפגע ישירות בדרום; הרמטכ"ל: התקיפה נמשכת

רקטה פגעה ישירות בבית במועצה האזורית באר טוביה. קשישה ששהתה במקום חולצה ללא פגע מהמבנה שעלה באש. הרמטכ"ל הנחה להמשיך בתכנית התקיפה: הדיאלוג לא משפיע על פעילות צה"ל

עם כניסת מבצע "עמוד ענן" בעזה ליומו השמיני, וכשברקע הניסיונות הבינלאומיים לגבש הסכם להפסקת האש, הבוקר סיים הרמטכ"ל בני גנץ הערכת מצב, בה ציין כי הדיאלוג במצרים לא משפיע על פעילות צה"ל והנחה להמשיך בתקיפת תשתיות טרור וחוליות ירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הלילה קיים גנץ ערכת מצב מיוחדת בה אישר את תוכניות הירי שהיו הלילה ושאמורות להתרחש גם היום. "בשלב זה דיבורי הפסקת האש לא רלוונטיים", הבהיר דובר צה"ל.

בתדרוך שערך הבוקר לכתבים, הבהיר דובר צה"ל, תא"ל פולי מרדכי כי תכנית התקיפה של צה"ל נמשכת למרות המגעים בין הצדדים. בצה"ל מעריכים כי המשך הפגיעה בתשתיות הגדולות הנמצאות בלב האוכלוסייה בעזה תימשך גם היום, זאת בהתאם להחלטת הדרג המדיני.

לדברי תא"ל מרדכי, קצב תקיפות חיל האוויר הוגברו במשך הלילה. עשרות יעדי טרור הותקפו. צה"ל תקף מספר גשרים שחלקם ממומנו על ידי אירופים ושניים מהם על ידי הבנק האסלאמי. "עזה התעוררה במציאות מאוד לא סימפטית הבוקר", טען מרדכי.

הבוקר: הירי לעבר יישובי הדרום נמשך

בשעות הבוקר והלילה נמשך הירי הכבד לעבר יישובי הדרום. במועצה האזורית בטר טוביה נפגע ישירות בית מרקטה. קשישה ששהתה בממ"ד חולצה מהמבנה שעלה באש. כתוצאה מהאירוע לקתה האישה בחרדה. מוקדם יותר הבוקר יירטה מערכת "כיפת ברזל" שלוש רקטות גראד ששוגרו לעבר אשקלון, שתי רקטות נוספות נחתו בשטחים פתוחים. הלילה נורו שש רקטות לעבר אשדוד, שתיים מהם יורטו. מספר רקטות ופצצות מרגמה נורו לעבר המועצה האזורית אשכול. למרבה המזל לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בתוך כך צפויים להתחדש המגעים גם היום בתיווך מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, שהגיעה אמש לביקור בהול באזור. במקביל, דיון נוסף של מועצת הביטחון של האום במשבר בעזה הסתיים אמש ללא החלטה. ארצות הברית בלמה הצעה להפסקת אש מיידית. שגרירת ארצות הברית באו"ם, סוזן רייס, טענה שזו אינה ניתנת ליישום בשטח כיוון שהיא "חסרה התייחסות לשורש הבעיה".

הערב, לאחר כמעט שבוע של שתיקה צפויים להתחדש הדיונים במועצת הביטחון בניסיון לגבש הצעה שתביא להפסקת מיידית של הלחימה, אם עד אז לא תוכרז הפסקת אש.