ח"א תקף בעזה; גראדים לעבר הדרום

במקביל למאמצים להשיג הפסקת אש, הלחימה בשטח לא נפסקה הלילה: רשתות הטלוויזיה הזרות מדווחות על הפצצות כבדות של חיל האוויר בעזה, ביניהן של בניין בו שוכנת סוכנות הידיעות הצרפתית. ירי הרקטות נמשך גם הוא: רקטות גראד נורו לעבר אשדוד ואשקלון, שלוש מהן יורטו על ידי כיפת ברזל, רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים

התקיפות נמשכות. עזה, ארכיון (רויטרס)

מייד לאחר סיום פגישתם של קלינטון ונתניהו התחדשה במהלך הלילה הלחימה בין ישראל לחמאס: שש רקטות גראד שוגרו מעזה לכיוון אשדוד, שתיים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והרקטות הנוספות נפלו בשטחים פתוחים. במקביל, מדווחים בעזה על הפגזות בלתי פוסקות של חיל האוויר על יעדים ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה שתיים אחר חצות נשמעה אזעקה באשדוד, והתושבים נמלטו למרחבים המוגנים. מייד לאחר מכן מערכת כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות ששוגרו אל העיר, ארבע רקטות נוספות נפלו מחוץ לעיר מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. מוקדם יותר נפלו ארבע רקטות קסאם במועצה האזורית אשכול מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

במהלך הלילה תקף צה"ל יעדי טרור שונים בעזה, ביניהם המשרד לביטחון פנים, מתחם שיטור מרכזי, ודירת מסתור צבאית בדרום הרצועה ששימשה מקום מפגש של בכירי פעילי הטרור. חיל האוויר הפציצו בכיר במערך ההגנה האווירית של חמאס שזוהה בנקודה ממנה בוצע השיגור אתמול לעבר ירושלים. לוחמי חיל הים תקפו אתר שיגור ומבנה המשמש כאחד ממטות ארגון הטרור.

רשתות הטלוויזיה הזרות מדווחות על הפצצות "חסרות תקדים" של חיל האוויר בעזה. רשת CNN מדווחת על פיצוצים עזים ברחבי העיר שמלווים בפיצוצי משנה מרובים. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי חיל האוויר תקף בניין בו ממוקמים משרדיה. דובר צה"ל אישר את דבר התקיפה, ומסר כי בפעולה משותפת של צה"ל ושל השב"כ הותקף בלילה מרכז המודיעין של חמאס אשר ישבה במרכז התקשורת בעזה.

"החמאס משתמש בכם כמגינים אנושיים"

דובר צה"ל הוסיף אזהרה לכתבים הזרים בה נכתב כי החמאס משתמש בעיתונאים המערביים כמגינים אנושיים, ואמר להם להתרחק מפעילי החמאס בעזה, כך לפי גלי צה"ל.

במקביל נמשכים המאמצים בזירה הדיפלומטית: מועצת הביטחון של האו"ם סיימה דיון עקר על המצב בעזה, לאחר שארה"ב הטילה וטו על הצעת מרוקו לגנות את ישראל - הצעה שלא הזכירה את ירי הרקטות בידי החמאס. באו"ם צפוי להתקיים היום דיון נוסף על המצב ברצועת עזה.

אמש הגיעה לירושלים מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון היישר מדרום מזרח אסיה שם סיימה ביקור היסטורי לצד הנשיא אובמה. עם הגיעה לירושלים ערכה מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה נתניהו שלאחריה פנו השניים לדיון בגיבוש שיוכל להביא את מבצע "עמוד ענן" לסיומו.

נתניהו: "פועלים לצמצם הפגיעה בחפים מפשע"

"אני רוצה להודות לך באופן אישי על התמיכה ב'כיפת ברזל' שמצילה חיים", אמר נתניהו. "בימים האחרונים אנו מתמודדים עם טרוריסטים שמנסים להגביר, עד כמה שניתן, את הפגיעה באזרחי ישראל. אנחנו, לעומת זאת, פועלים לצמצם למינימום האפשרי את הפגיעה באזרחים חפים מפשע".

מזכירת המדינה קלינטון, שדיברה אחרי נתניהו, אמרה: "הנשיא אובמה ביקש להביא לכאן מסר ברור שלפיו לארצות הברית מחויבות בלתי מעורערת לביטחונה של ישראל, ועל כן אנו מנסים למנוע הסלמה באזור". השניים צפויים לשוב ולהיפגש היום על מנת לדון בהסכם הפסקת אש אפשרי בתיווך אמריקני ומצרי.