אין הפסקת אש: הירי נמשך, צה"ל תקף צינורות גז ומבני ממשל

נציגי חמאס בקהיר הודיעו כי המגעים לרגיעה לא הבשילו להסכמות, ובצה"ל חוששים מפני הסלמה בשיגור הטילים: "הם יגבירו את האש כדי להראות שהם חזקים". מבצע "עמוד ענן": הצטרפו לשידור החי המיוחד

אחרי דיווחים חוזרים ונשנים על הפסקת אש בין ישראל לארגוני הטרור ברצועה שתוכננה, לכאורה, להיכנס לתוקף עוד הלילה - הבהירו הערב בחמאס כי המגעים בנושא שנערכו בקהיר טרם הניבו פרי. במקביל, פגע חיל האוויר במבנה הממשל (הסראיה) בעיר עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיל האוויר תקף בשעות האחרונות מנהרות תת-קרקעיות ברפיח ששימשו להברחת גז. פלסטינים דיווחו כי להבות ענק ועשן כבד היתמרו שם.

גורם צבאי אמר הערב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "אנחנו עושים הכל כדי להרוס את תשתית חמאס ומגבירים את התקיפות ברצועה. כמובן שמקפידים לצמצם, ככל שניתן, את הפגיעה באזרחים שאינם מעורבים בטרור - למרות שחמאס יורה מריכוזי אוכלוסייה".

"חמאס ינסו להראות שהם כל יכולים"

הוא הזהיר כי מטחי הרקטות, שנורים כמעט ללא הרף, רק יסלימו. "ההערכה היא שחמאס והג'יהאד האיסלאמי יגבירו את האש כדי להראות שהם חזקים וכל יכולים", אמר אותו גורם - שהבהיר כי עם זאת, "האמת היא שמוטתנו אותם ואנו ממשיכים לעשות זאת בנחישות".

מוקדם יותר הערב הצליחו ארגוני הטרור העזתיים לגרוף לזכותם הישג צבאי - כשטיל גראד פגע לראשונה בבניין מגורים בראשון לציון וגרם לנפגעים ולנזק כבד.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך היום שוגרו מהרצועה 197 רקטות, מהן נחתו 138 בשטח ישראל ורק 14 בשטח בנוי. "כיפת ברזל" יירטה 51 טילים. נוסף על כך, נהרג היום רב-טוראי יוסף פרטוק מירי תלול-מסלול במערב הנגב, וכן אזרח בדואי שנפגע גם הוא.