נתניהו: "השמדנו אלפי רקטות בעזה"

במהלך טקס האזכרה השנתי לראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל, התייחסו ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס להתפתחויות בדרום במהלך מבצע "עמוד ענן". נתניהו: "אוייבינו מסתתרים מאחורי ילדיהם ויורים על ילדינו"

נתניהו: "נעמוד בפני כל איום" (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר במהלך נאומו בטקס האזכרה לרה"מ המנוח דוד בן גוריון כי ישראל תמשיך לתקוף את ארגוני הטרור. "השמדנו כבר אלפי טילים ורקטות שכוונו לעבר אזרחי ישראל כולל את רוב הרקטות ארוכות הטווח", הצהיר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הטקס שהתקיים למרגלות קברו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל, שציין ראש הממשלה את עמידותה של ישראל מול איומי הטרור מעזה. "האויב שמולינו יורה על ילדינו ומסתתר מאחורי ילידיו. מדינת ישראל חזקה, והיא תוכל להתמודד עם כל האתגרים סביבה", אמר.

בטקס נאם לצד רה"מ גם נשיא המדינה שמעון פרס, שניצל אף הוא את ההזדמנות בכדי להודות לכוחות הביטחון על עבודתם במהלך מבצע "עמוד ענן". "יד הטרוריסטים קלה על ההדק והם חסרי נצרות, אך אני משוכנע שנגבר גם עליהם. הוקרת האומה נתונה היום, לצה"ל, למוסד, לשב"כ, למשטרה ולכוחות ההצלה", קרא הנשיא.

במקביל הוסיף כי על אף שפניה של ישראל לשלום, אין הכוונה בכך "להיכנע לאיומי הטרור" כלשונו. "אין פנינו לכיבוש שטחים, אך נגן בכל הדרוש על חיי אזרחינו. צר לי על הסבל תוצרת עזה שאזרחיה יכולים להשתחרר מייסורי המלחמה שתפתחו בה, אם יפסיקו את האש", הצהיר.

נתניהו: "מעדיף את הדרך המדינית"

מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה נתניהו עם שר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה ועדכון אותו בנעשה בגזרה הדרומית. בפתח הפגישה הבהיר נתניהו כי הוא מעדיף לסיים את המבצע בדרך המדינית. עם זאת הוסיף נתניהו "כי אם הדברים לא יעשו בדרך זו, ישראל לא תהסס לנקוט בדרכים אחרות".

במהלך המפגש הביע שר החוץ הגרמני את תמיכת מדינתו בדרכה של ישראל. בתום פגישתו עם נתניהו הצהיר כי זהו הזמן הנכון לכינון הסכם הפסקת אש אך בו בעת הדגיש כי "התנאי המקדים לכך הוא הפסקת הירי לעבר ישראל".