לקראת כניסה? הפגזה כבדה על עזה

צה"ל פתח בירי ארטילרי נרחב של טנקים ותותחים לעבר אתרי שיגור ברצועה. בשטחי הכינוס על גבול עזה נשלמות ההכנות של כוחות הסדיר והמילואים. במקביל, תוקף חיל האוויר שורה של יעדים. הצטרפו לשידור החי

על רקע הירי הכבד הנמשך לעבר יישובי הדרום, נשלמות ההכנות האחרונות בשטחי הכינוס של צה"ל לאפשרות של כניסה קרקעית לרצועת עזה. כוחות שיריון מבצעים ירי ארטילרי כבד לעבר אתרי שיגור ברצועה. במקביל, חיל האוויר פתח בגל של תקיפות בהן נפגעו מספר רב של פעילים. מדובר בצילומים ראשונים של שטחי הכינוס אותם מתירה הצנזורה לפרסם. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד עם כל העדכונים, הפרשנויות והמרואיינים על הנעשה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכלי התקשורת הפלסטינים מדווח כי צה"ל קורא בשעות האחרונות לאזרחי שכנות מסוימות בצפון מזרח עזה להתפנות, לא ברור אם מדובר בצעד מקדים לפני הכניסה הקרקעית. מוקדם יותר היום, הותקפו 11 חוליות מחבלים ברחבי הרצועה שעסקו בקידום פעילות טרור, דוגמת הטמנת מטענים ושיגור ירי תלול-מסלול לעבר ישראל. בנוסף, תקף הבוקר צה"ל כ-30 משגרים מוטמנים תוך שהוא מסב נזק רב למערכים אלה ולמחסני אמצעי הלחימה של ארגוני הטרור.

במקביל לתקיפות צה"ל, שרי החוץ הערביים ביניהם שר החוץ העירקי, מזכ"ל הליגה הערבית, שר החוץ של הרשות הגיעו לרצועת עזה. מטרת הביקור היא להביע הזדהות עם החמאס אך גם לנסות ולהוריד את סף התנאים של הארגון במטרה להגיע להסכם הפסקת אש עם ישראל.

היום השביעי למבצע "עמוד ענן": עשרות רקטות לעבר ישראל

בצל הניסיון להגיע להפסקת אש, נמשכים שיגורי הרקטות לעבר ישראל כמו גם תקיפות צה"ל ברצועת עזה. מאז שעות הבוקר שוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל יותר מ-90 רקטות. בהם רקטה שנורתה לעבר ירושלים ונפלה בשטח פלסטיני. אזרח ישראלי נפגע קשה מרסיסי רקטה ביישוב בעוטף עזה.

עד כה מרבית השיגורים לעבר ישראל נעשו על ידי ארגונים שונים בעזה. הבוקר, ארגון חמאס לקח אחריות על רוב המטחים, אשר נורו מאזורים מאוכלסים ברצועה. במהלך הלילה תקף חיל האוויר כ-100 מטרות ברצועת עזה. גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מאז תחילת המבצע הפציץ צה"ל כ-118 מנהרות אשר משמות להברחת תחמושת מאירן, סוריה והציר הרדיקלי שמחמשים את רצועת עזה ומאפשרים לארגונים להמשיך בירי.

מוקדם יותר היום התייחס דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי להמשך הירי ולאפשרות חתימת הסכם להפסקת אש. לדבריו, הירי המסיבי מהרצועה נובע מהפגיעות הקשות שגרמו תקיפות חיל האוויר במהלך הלילה ומניסיון של חמאס להפגין כוח לקראת הפסקת אש. "אנחנו מניחים שהירי יימשך היום ועמו גם תקיפת החוליות המשגרות", הדגיש תא"ל מרדכי. "אנחנו מתאימים את החימוש כדי למנוע פגיעה בבלתי מעורבים ונמשיך בתקיפות".