מפתחי כיפת ברזל מגינים על הבית

כשמדברים על מי שמגנים על הבית נדמה שההגדרה הזו ממש נתפרה לעובדי אלתא. המפעל ממוקם באשדוד, וכל עובדיו גרים באזור. הם מי שמייצרים את המכ"מ של כיפת ברזל וכבר התרגלו לקבל מסרוני כל הכבוד מהשכנים אחרי עוד יירוט מוצלח

בזמן אזעקת צבע אדום עובדי אלתא לא מצליחים להתאפק, רובם יוצאים מהמרחב הממוגן לראות שהם עשו את העבודה שלהם, שהמכשיר שייצרו לא איכזב. נסים הדס מנכ"ל מפעל אלתא בו מיוצר המכ"ם של כיפת ברזל אין לו ספק מה הייתה מטרת הטיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין לנו ספק שללא כיפת ברזל הטיל היה נופל קרוב לבית, הגנו על עצמנו ועל המפעל", הוא בטוח. בזמן שרוב העובדים יצאו החוצה למלא את הלב בגאווה, ליאון בחר להישאר בממ"ד: "אחרי שראיתי טיל נופל, אני לא מסתכן. ירדתי למכולת עם הבן שלי בן 3, הבן שלי שאל אם התחיל יום העצמאות, זה נפל ממש ליד הבית", מספר על מצב לא שגרתי בו המערכת לא יירטה את הטיל.

"כשאתה יודע שהבורג שאתה סוגר ישמור על הבית שלך, אתה לוקח את זה מאוד ברצינות", הוא אומר. כולם במפעל, תושבי הדרום, מגינים על הבית, פשוטו כמשמעו. "אנחנו רואים את המערכת כמצילת חיים, גאווה", אומר ניר, אחד המהנדסים במפעל.

כשהכיפה לא מצליחה ביירוט, הם לוקחים יותר קשה מכולם את הפספוס. "בזמן שהיה אירוע בקרית מלאכי שמעתי על ההרוגים וראיתי את המערכת, התחושה הייתה קשה", אומר מני, מנהל פרויקט כיפת ברזל שגר בקרית מלאכי.