הכירו את הפנים שמאחורי המילואים

גיוס המילואים הגדול של מבצע עמוד ענן מסתיר מאחוריו אלפי סיפורים של חיילים וחיילות שעזבו את שגרת חייהם ובאו להגן על הדרום בהתרעה של טלפון אחד. הכירו את חיילי המילואים, שמספרים מה הם השאירו מאחור – ומתארים למה הם באו

מאחורי המספרים של גיוס המילואים במבצע עמוד ענן מסתתרים החברים, השכנים, ההורים והאחים של כולנו. ערב ההחלטה האם להיכנס למבצע קרקעי, הכירו את המילואימניקים של הצבא, מי שאמורים להיות בקו החזית של המלחמה בחמאס ממש בשעות הקרובות - אם כך יחליט הדרג המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברגע שקיבלתי את הטלפון מהמג"ד שמתי את הילדות אצל ההורים ונסעתי חזרה דרומה", מספר ערן פלקס. "יש לנו התייצבות שקרובה ל-100%, אנשים חושבים שזה חשוב ובאים, הם עושים את זה בשמחה".

"זה כורח, צריך לעשות את זה ולעשות את זה בנחישות. המטרה היא להביא לשקט, כי אם לא אז תימשך האש הבלתי פוסקת על יישובים בארץ. זה דבר בלתי נסבל, לא צריך להשלים עם מציאות כזאת", מוסיף פלקס.

"אנשים עזבו הכל ובאו"

"אשתי בהריון בחודש שביעי, יש לי עוד שתי בנות", מספר ד"ר בוריס קנייזר. "לבת הגדולה שלי יש מחר יום הולדת ובמקום להיות איתה ביום הולדת אני פה".

"יש לי שמונה ילדים שחוו אזעקה שבשיא המקריות מיד אחריה הגיע הטלפון להגיע", אומר אליקים קלרמן. "אנחנו מבינים שיש ילדים שחיים כך כבר 12 שנה. מאוד יפה לראות איך אנשים שלא ראינו 3-4 שנים בגלל חוק המילואים, ברגע שהתקשרו אליהם הם עזבו הכל ובאו".