איתות לבאות? שתי קטיושות נוטרלו בדרום לבנון

דווקא כשמאמצי צה"ל נתונים ללחימה בעזה, נראה כי יש מי שמנסה לבצע פרובוקציות גם בזירה הצפונית. כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי צבא המדינה איתר ונטרל רקטות שכוונו לעבר ישראל. כמו כן, אתמול בערב והבוקר נשמעו קולות נפץ באילת. החשש: הרקטות שוגרו מסיני

קטיושות בדרום לבנון, ארכיון (רויטרס)

בעוד מבצע "עמוד ענן" נמצא ביומו השישי, והירי לעבר יישובי הדרום לא נראה קרוב לסיום, מתחזק החשש מפני התחממות של גזרות נוספות - הצפונית והדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי צבא לבנון איתר ונטרל בכפר בדרום המדינה שתי קטיושות שכוונו לעבר ישראל. במקום הוטל עוצר זמני ולא ברור אם מדובר בפעילות יזומה של חיזבאללה שמטרתה לחמם את הגזרה דווקא כשמאמצי צה"ל מתרכזים בדרום, או אולי ביוזמה של ארגונים איסלאמיים קיצוניים אחרים.

כוחות ביטחוניים בלבנון סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי הכפר האלטה בו אותרו הרקטות, נמצא במרחק של קילומטר אחד בלבד מבסיס ישראלי בחרמון.

גם באילת לא שקט

אתמול בשעות הערב, וגם היום בבוקר, נשמעו קולות נפץ גם בעיר הדרומית בישראל. תושבי אילת רבים צלצלו למוקדי החירום לאחר ששמעו נפילת רקטות בעיר. כוחות צבא ומשטרה רבים ערכו סריקות באזור אך לא מצאו שרידי רקטות.

החשש במערכת הביטחון הוא כי הירי בוצע מכיוון סיני על ידי בדואים המזוהים עם ארגוני הטרור הפלסטיניים. בחודש אוגוסט האחרון נורו אל העיר רקטות נורו משטח סיני שהתפוצצו בשטחים פתוחים מחוץ לעיר. לפני חמישה חודשים נורו שתי רקטות גראד לעבר הדרום משטח סיני.