מטח כבד נורה לאשקלון: פגיעה בחצר בית

לאחר הפגיעה הישירה בבית הספר - שוב מטח כבד לעבר העיר. 8 רקטות נורו לאשקלון, אחת מהן פגעה בחצר של בניין מגורים ו-6 יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". מוקדם יותר יורטו רקטות מעל באר שבע. הצטרפו לשידור החי

אשקלון ממשיכה לספוג פגיעות רקטות: אחרי הפגיעה הישירה הבוקר של גראד בבית ספר בעיר, נורה מטח של 8 רקטות, שאחת מהן פגעה בחצר בית מגורים. למרבה המזל, לא היו נפגעים. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו במשדר חי מיוחד עם כל האירועים מיומו השישי של מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטח הכבד לאשקלון נורה בסביבות השעה 13:00. מערכת "כיפת ברזל" יירטה 6 מתוך 8 הרקטות שנורו, אחת התפוצצה בשטח פתוח ואחרת פגעה בחצר של בניין מגורים בן כמה קומות.

בשעות הבוקר המאוחרות פגעה ישירות רקטת גראד בבית ספר באשקלון, שספג כבר פגיעות של שתי רקטות בעבר. גם בפעם הזו, נגרם נזק למבנה, אך כיוון שהיה ריק מאדם, איש לא נפגע.

1,500 תלמידים נשארו בבית

"אין נפגעים למזלנו, יש כאן רק פגיעה ברכוש", אמר הבוקר לחדשות 2 בני וקנין, ראש עיריית אשקלון. "למזלנו לא היה אף אחד בבית הספר, הוא היה ריק. כוחות הביטחון נמצאים במקום הפגיעה. זה בית ספר שלומדים בו 1,500 תלמידים. טבעי שהוא שוקק חיים, בנות ובנים, ועכשיו רואים איך טיל ריסק את בית הספר. דבר כזה, אני מקווה, לא יקרה בשום פנים ואופן, בעתיד". וקנין הוסיף כי "הנקודה בה נפל היום הטיל, בימים של לימודים, עמוס בתלמידים. מאות תלמידים מסתובבים כאן, וזה המקום בו הם שוהים בעת ההפסקה".

בהתייחסו למגעים בתיווך המצרים להפסקת אש אמר ראש העיר: "אנחנו רוצים הסכם כזה שיפסיק את הטילים. אני לא נכנס לסוגיות צבאיות, כן פלישה או לא פלישה".

כיפת ברזל יירטה 3 רקטות שנורו לבאר שבע

זמן קצר אחרי המטח לאשקלון נשמעו אזעקות גם בבאר שבע. כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות, ורקטה נוספת התפוצצה בשטחים פתוחים מחוץ לעיר.

צה"ל המשיך היום לתקוף מטרות ברצועת עזה. באחת התקיפות של חיל האוויר חוסל פעיל חמאס שנסע ברכב בשכונת תל אל-הווא בעזה ונפצעו שני מחבלים נוספים. הפלסטינים מדווחים כי מאז שעות הלילה נהרגו ברצועה 19 בני אדם ויותר מ-50 נוספים נפצעו.

הבוקר נפתח בירי רקטות לעבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ואשקלון. לפחות 10 רקטות נורו מהרצועה, אך לא גרמו לנפגעים. 

אמש דווח כי המגעים שהתקיימו בין נציגי ישראל לחמאס בקהיר, במטרה להביא לרגיעה ברצועת עזה - נכשלו. על פי הדיווחים, השליח הישראלי שהגיע לקהיר דרש רצועת ביטחון לאורך הגדר ואת הפסקת הברחות הנשק. שתי הדרישות הללו נדחו על ידי הארגון - שלא קיבל את עקרונות הפירוז. מנגד, בחמאס עמדו על כך שהסכם הפסקת אש יותנה בהסרה מוחלטת של המצור על רצועת עזה.

היום יימשכו המגעים לגיבוש מתווה מוסכם של הפסקת אש בין ישראל לחמאס. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי נציגי חמאס לשיחות אינם אופטימיים באשר לסיכויים להגיע להבנות עם ישראל וכי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים, אף על פי שנעשתה התקדמות בשיחות, המתנהלות בחסותה של מצרים ובתיווך של טורקיה וקטאר.

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"