רקטות לדרום, 16 הרוגים בעזה

ירי הרקטות מעזה נמשך גם הבוקר: אחרי לילה שקט ביישובי הדרום, התחדש הבוקר הירי מהרצועה. לפחות 8 רקטות נורו למועצות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. צה"ל תקף כ-80 מטרות בעזה במהלך הלילה והפלסטינים מדווחים על 16 הרוגים ו-51 פצועים. בצהריים יינאם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בקהיר. הצטרפו לשידור החי

היום השישי למבצע "עמוד ענן", והשאלה המעסיקה את הדרג המדיני והצבאי גם בפתחו היא האם ללכת לכניסה קרקעית ולהרחיב את המבצע באופן משמעותי או לחתור להפסקת אש. בעוד הירי לעבר יישובי הדרום וגוש דן נמשך וצה"ל ממשיך לפעול ברצועה במלוא העוצמה, מתנהלים גם מגעים להשגת הסדר בין ישראל לחמאס בתיווך מצרים. הבוקר נפתח בירי לעבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ואשקלון. הצטרפו לשידור החי עם כל העדכונים על מבצע "עמוד ענן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבצע נמשך גם הבוקר, לאחר לילה נוסף של פעילות צה"ל בעזה. בשעות האחרונות הותקפו מערכי שיגור, מנהרות הברחת נשק ומבני שלטון נוספים של חמאס ברצועה, סך הכל כ-80 יעדים במהלך הלילה. כמו כן, בשעות האחרונות השתלט צה"ל על שידורי רדיו חמאס בעזה, והעביר לתושבים מסר מרתיע, שקרא להם להתרחק מפעילי הארגון ולא לספק להם מגן אנושי.

הפלסטינים מדווחים כי הלילה נהרגו 16 בני אדם בתקיפות צה"ל, בהם שלושה ילדים, ו-51 פצועים. מאז תחילת מבצע עמוד ענן, לטענתם, נהרגו 88 בני אדם ו-700 נפצעו.

על יישובי הדרום עבר לילה שקט יחסית, אולם הבוקר חודש הירי. לפחות 8 רקטות נורו אל עבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. לא ידוע שם על נפגעים. סמוך לחצות נורו 3 רקטות לעבר המועצה האזורית אשכול, אך לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר פגע טיל בבית במועצה האזורית באר טוביה, אולם גם במקרה זה לא היו נפגעים. סמוך לשעה 23:00 נשמעו אזעקות באשדוד וקריית מלאכי, אולם מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות שנורו לעבר ערים אלה.

מתחילתו של מבצע "עמוד ענן" ביום רביעי האחרון, הותקפו ברצועת עזה למעלה מ-1,350 יעדים. במהלך הלילה תקף צה"ל כ-80 יעדים, בהם משגרים מוטמנים, מנהרות ומחסני אמל"ח של ארגוני הטרור.בין היתר, הותקף אתר השיגור התת- קרקעי שממנו בוצע הירי לעבר קריית מלאכי אמש. מבנים השייכים לבכירים בארגוני הטרור ברצועה המשמשים כמפקדות טרור וכאתרים לאחסון אמל"ח הותקפו אף הם. כלי טיס של חיל האוויר בשיתוף לוחמי חיל הים תקפו מספר מטות שיטור של חמאס ברחבי הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי פחות מ-4 אחוז מהרקטות ששוגרו עד כה מרצועת עזה נפלו בשטח בנוי. עוד מסרו שם כי יש ירידה של 40 אחוז מהיקף הירי אתמול ביחס לשלשום, ומבחינת הירוטים של מערכת כיפת ברזל, יותר מ-310 ירוטים בוצעו עד כה במהלך המבצע - מעל 35 אתמול.

המאמצים להגיע להפסקת אש נמשכים

במקביל, דווח אמש כי מגעים שהתקיימו בין נציגי ישראל לחמאס בקהיר, במטרה להביא לרגיעה ברצועת עזה - נכשלו. על פי הדיווחים, השליח הישראלי שהגיע לקהיר דרש רצועת ביטחון לאורך הגדר ואת הפסקת הברחות הנשק. שתי הדרישות הללו נדחו על ידי הארגון - שלא קיבל את עקרונות הפירוז. מנגד, בחמאס עמדו על כך שהסכם הפסקת אש יותנה בהסרה מוחלטת של המצור על רצועת עזה.

היום יימשכו המגעים לגיבוש מתווה מוסכם של הפסקת אש בין ישראל לחמאס. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי נציגי חמאס לשיחות אינם אופטימיים באשר לסיכויים להגיע להבנות עם ישראל וכי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים, אף על פי שנעשתה התקדמות בשיחות, המתנהלות בחסותה של מצרים ובתיווך של טורקיה וקטאר.

בשעה 1 בצהריים צפוי ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לשאת נאום בקהיר ובו הוא עשוי להתייחס גם למגעים והניסיונות להשגת הפסקת אש.

 

מבצע "עמוד ענן" - היום השישי:

להיט באתרים הפלסטיניים: "נפציץ את תל אביב"

הבוקר: ירי לאשכול ושער הנגב

ביום: מיליון שקלים גויסו לחיילים

פגיעה ישירה של רקטה בקריית מלאכי

טילים בגוש דן? גיסנו לא מודאג

הפסקת אש? לא בימים הקרובים

שליחות מסוכנת: פיצריות תחת אש