"הסיכויים להפסקת אש בין ישראל וחמאס לא סבירים"

השיחות להשגת הסכם הפסקת אש כבר החלו בקהיר, אבל גורמים בחמאס המעורים במגעים מספרים שהפערים בין הצדדים גדולים וכי הסיכוי לקבלתו של הסכם הפסקת האש בימים הקרובים לא גדול. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען"

פערים גדולים. משעל ואבו מרזוק (חדשות 2)

מבצע "עמוד ענן" נמשך, והמגעים להשגת הפסקת אש מתחילים: נציגי חמאס ונציג מטעם ישראל יצאו אמש לקהיר על מנת לדון בגיבוש מתווה מוסכם להפסקת אש שאמורה להשיב את השקט לתושבי הדרום וגוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל וחמאס התקדמו בשיחות, אבל הפסקת אש היא לא תרחיש סביר בימים הקרובים" , אמר נביל שעת', בכיר ברשות הפלסטינית. על פי הדיווח של סוכנות ידיעות הפלסטינית "מען" , ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל וסגנו מוסא אבו מרזוק מנהלים ביומיים האחרונים שיחות עם המשלחת הישראלית בחסות מצרית ובסיוע טורקיה וקטאר, במטרה להשיג מתווה מוסכם להפסקת אש.

בעוד נציגי חמאס דורשים מישראל להפסיק את ההפצצות על עזה, לסיים את המצור ולשים סוף למדיניות החיסולים של בכירים בארגון, הנציגים הישראלים דורשים מחמאס לעצור את הברחות הנשק לרצועה וליצור מעין 'רצועת ביטחון' מוסכמת סביבה. חמאס סירב לדרישות ישראל, מה שהביא לכישלון המגעים.

מבצע "עמוד ענן" נכנס היום ליומו השישי, כאשר הפצצות צה"ל בעזה נמשכות ונשקלת כניסה קרקעית במטרה לעצור את ירי הטילים על תושבי הדרום ולעבר גוש דן. המגעים בין הצדדים צפויים להימשך גם בימים הקרובים, במטרה להביא לסיום המערכה.