צפו: איש ג'יהאד עולמי חוסל בעזה

טיל מדויק נורה מספינת חיל הים אל אחמד נאחל, אחרי שבמערכת הביטחון התקבל מידע מודיעיני על מקום הימצאו. מתחילת מבצע "עמוד ענן" הותקפו יותר מ-1,200 מטרות טרור, מתוכן 140 רק היום. מערכת "כיפת ברזל" יירטה מאז יום חמישי האחרון כ-290 רקטות, מתוכן כ-40 היום

המערכה בעזה נמשכה, לא רק מהאוויר - אלא גם מהים: חיל הים חיסל היום את אחמד נאחל, פעיל הג'יהאד העולמי, שהיה מעורב בהוצאה לפועל של פיגועים. ספינות קרב ירו לעברו טיל שפגע בו באופן מדויק. במקביל, נמשכת כל העת האש מהרצועה: מצה"ל נמסר כי מתחילת מבצע "עמוד ענן" הותקפו יותר מ-1,200 מטרות טרור, מתוכן 140 רק היום. מערכת "כיפת ברזל" יירטה מאז יום חמישי האחרון כ-290 רקטות, מתוכן כ-40 היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתיעוד הווידאו שהפיץ צה"ל ניתן לראות את נאחל הולך ברחוב, כשלעברו נורה טיל מצויד במצלמה שהרג אותו ונותר מונחה עד לרגע האחרונה. הוא אותר בזכות מידע מודיעיני מוקדם על מקום הימצאו.

מוקדם יותר היום חוסל יחיא עביא, ראש מערך הרקטות של חמאס, כשמטוסי חיל האוויר הפציצו את ביתו שברצועת עזה. הפגיעה בעביא הייתה דקות לאחר שמטח נוסף של רקטות שוגר לשטח ישראל, בהנחיית הרמטכ"ל - רב-אלוף בני גנץ.

הרמטכ"ל הגיע לדרום ושוחח עם חיילים

במערכת הביטחון הדגישו כי עביא מילא תפקיד מרכזי בירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר שטח ישראל. דקות אחרי שחוסל, נפגעו קשה וקל ארבעה בני אדם באופקים, כשהרכב שבו נסעו נפגע מירי.

לצד המערכה הצבאית, התירה הבוקר ישראל את העברת הסחורות והציוד ההומניטארי לרצועה דרך מעברי הגבול בארז ובכרם שלום. מי שהגיע לדרום היום היה גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ. בשיחה עם לוחמים אמר: "זהו מפגש מרגש כי הוא מראה לנו את הכוח להמשיך את המשימה. אנשים קמו פה מאשקלון, מבאר שבע ומאופקים. זה לא משנה מאיפה אתה בארץ מכיוון טווח הטילים מכסה מהצפון לדרום".

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"