רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

את רחבי גוש דן החרידה הערב אזעקה נוספת, כשמטח טילים שוגר מרצועת עזה לעבר ערי המרכז. לפי שעה, לא ידוע על נפגעים או על נזק. מערכת "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה את אחת הרקטות. מבצע "עמוד ענן": הצטרפו לשידור החי המיוחד

יירוט הטיל בשמי גוש דן, הערב (אמיר סלייני)

רקטה שוגרה הערב מרצועת עזה לכיוון תל אביב וערי גוש דן. לפי שעה, לא ידוע על נפגעים או על נזק. היא יורטה על-ידי מערכת "כיפת ברזל". מדובר במטח השני שנורה במהלך היום לעבר אזור המרכז, כשהראשון התרחש בשעות הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר אחרי שיגור הרקטות נשמעה ברחבי גוש דן אזעקה. תושבים רבים נמלטו אל המרחבים המוגנים, וכעבור זמן קצר נשמע קול פיצוץ עמום. מאז החל הירי לעבר תל אביב נפגע מרקם החיים שבעיר. רחובות רבים, שבימים כתיקונם הומים, היו במהלך היום - וגם הערב - ריקים מאדם.

אחרי המטח הראשון שנורה היום למרכז טענו ב"גדודי עז א-דין אל-קסאם", הזרוע  הצבאית של חמאס, כי היעד לשיגור היה לא אחר מאשר העיר הרצליה - המרוחקת כ-80 קילומטרים מגבול הרצועה. "מדובר בפעם הראשונה שאנו משגרים טיל שכזה", הודיעו המחבלים - שטענו כי מדובר בטיל מסוג "M-75" - בעל דגם זה לזה שנורה ביום שישי האחרון אל אזור ירושלים.

(צילום: פלג אמתון - סוכנות "תצפית")

למרות המשך הירי למרכז, שבו בפיקוד העורף והדגישו כי ההנחיות לתושבי גוש דן אינן משתנות, לפי שעה. תושב העיר סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים שבהם הבחין באזעקה: "זה הפתיע אותי באמצע המשרד. ירדנו ישר, בתוך כמה שניות, למקלט. כבר התרגלנו לזה בימים האחרונים וגם ראינו את היירוט של 'כיפת ברזל' בשידור חי. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל".

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"