אחרי המטח: ראש מערך הרקטות של חמאס חוסל

יחיא עביא, שהיה אחראי לירי לגוש דן, נהרג כשמטוסי חיל האוויר הפציצו את ביתו שברצועת עזה. מצה"ל נמסר כי כ-130 יעדי טרור שונים נפגעו וכן כי מתחילת מבצע "עמוד ענן", שוגרו אל שטח ישראל יותר מ-300 רקטות

הירי אל גוש דן ויישובי הדרום גבה מחיר אישי כבד מהאחראים לו: יחיא עביא, ראש מערך הרקטות של חמאס, חוסל בצהריים כשמטוסי חיל האוויר הפציצו את ביתו שברצועת עזה. הפגיעה בעביא הייתה דקות לאחר שמטח נוסף של רקטות שוגר לשטח ישראל, בהנחיית הרמטכ"ל - רב-אלוף בני גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הביטחון הדגישו כי עביא מילא תפקיד מרכזי בירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר שטח ישראל. דקות אחרי שחוסל, נפגעו קשה וקל ארבעה בני אדם באופקים, כשהרכב שבו נסעו נפגע מירי.

במקביל, נמשכת כל העת פעילות הצבא ברצועה. מדובר צה"ל נמסר אחר הצהריים כי מאז שעות הבוקר הותקפו בעזה כ-130 יעדים. 40 רקטות יורטו על-ידי מערכת "כיפת ברזל", ומתחילת המבצע שוגרו מהרצועה יותר מ-300 רקטות.

בחמאס מנסים לשדר "עסקים כרגיל"

חרף המהלומה שסופגים אנשיו והנהגתו כל העת, מנסים בחמאס לשדר "עסקים כרגיל": כלי התקשורת שמפעיל ארגון הטרור העזתי מדווחים על הישגים גרנדיוזיים יצירי הדמיון.

בסרטון וידאו שהפיץ הארגון הוא מנסה להעביר מסר מרתיע לתושבי ישראל ומזכיר נקודות כואבות מהעבר. "התגעגענו לפיגועי ההתאבדות", מכריז הקריין בעברית רצוצה, "חכו לנו בתחנות האוטובוס ובבתי הקפה. אל תישנו כי ייתכן ונגיע אליכם".

יחד עם זאת, ברצועה כבר נראים סימנים של מצוקה ותחילת אובדן שליטה. מפקד משטרת החמאס בעזה כינס מסיבת עיתונאים מאולתרת, שם במקום לדבר על המשך המערכה או להתפאר בהישגים, התמקד בבעיה המאיימת על המצב ההומניטארי ברצועה: סוחרים שמנצלים את מבצע "עמוד ענן" כדי להאמיר את מחירי הקמח ולעשוק את התושבים. בנוסף הוא מזהיר מפני סוחרי חרש שמעבירים מידע ומזהיר משיתוף פעולה עם ישראל.

צה"ל תקף במהלך היום מעל חמישים תשתיות טרור, ביניהן משגרים מוטמנים ומנהרות הברחה. בין היתר, הותקפה תשתית תקשורת מבצעית בצפון הרצועה וכן הותקף האזור ממנו בוצע הירי ארוך הטווח לעבר גוש דן מוקדם יותר היום. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הבוקר נפתחו המעברים ארז וכרם שלום למעבר סחורות, דיפלומטים וסיוע הומניטארי לתושבי הרצועה, כחלק מהמאמץ הישראלי להבטחת כניסת סחורות וציוד חיוני לתושבי הרצועה.

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"