חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מנסה להרחיב את טווח הירי: הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה בצהריים כי הירי שבוצע הבוקר לגוש דן וגרם לאזעקות - כוון לעיר הרצליה. מדובר באותו הטיל שנורה לכיוון ירושלים בסוף השבוע

לא מסתפקים בתל אביב: הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", טוענת היום כי ירי מטח הרקטות הבוקר לגוש דן יועד לפגוע בהרצליה, במרחק גדול מ-80 קילומטרים מרצועת עזה. "מדובר בפעם הראשונה שאנו משגרים טיל שכזה", הודיעה הזרוע הצבאית והוסיפה כי מדובר בטיל מסוג "M-75" - אותו הטיל שנורה על ירושלים בסוף השבוע האחרון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות המשך הירי למרכז, בפיקוד העורף שבים ומדגישים כי השגרה בגוש דן אינה משתנה. בשלב זה לא מפורסמות הנחיות חדשות - ובפיקוד העורף דורשים רק לשמור על עירנות ולהישמע להנחיות כוחות ההצלה. גם הלימודים באזור המרכז נמשכים כסדרם.

"זה הפתיע אותי באמצע המשרד וירדנו ישר תוך כמה שניות למקלט", סיפר לחדשות 2 באינטרנט תושב תל אביב שעובד שאחד מחברות ההיי-טק בעיר. "האמת שכבר התרגלנו לזה בימים האחרונים וגם ראינו את היירוט של כיפת ברזל בשידור חי בחדשות 2 - זה היה מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל".

חלק מהנהגים שנסעו בכביש בזמן האזעקה ברחו לכל עבר, היו מי שניסו להחנות את הרכב על איי התנועה או לברוח לצידי הדרך. מספר תושבים אמרו: "מזל שלא הייתה נפילה על הקרקע כי במצב חירום אמיתי היה קורה אסון". 

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו