צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"

בצה"ל ממשיכים בניסיונות לפגוע מה שפחות באוכלוסיה אזרחית - אך במקביל להגביר הלחץ בתקיפות על הרצועה. הודעה שפרסם צה"ל לתושבי עזה מבשרת על התרחבות המבצע. "עוברים לשלב הבא, התרחקו מתשתיות ומאנשי חמאס", נמסר בשידור. "חמאס משחק באש ומסכן את חייכם לשווא"

גם הלילה הרביעי של מבצע "עמוד ענן" לא היה שקט בעבור תושבי רצועת עזה, וזאת בלשון המעטה. כלי טיס של חיל האוויר תקפו שורה של יעדים ותשתיות של חמאס, והפלסטינים מדווחים על לפחות שישה הרוגים בתקיפות, הבוקר הבהיר להם צה"ל שהשלב הבא מתקרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היעדים שהותקפו הלילה הייתה גם תחנת הרדיו של חמאס. שידורי הגל הפתוח שפועל בעבור תושבי הרצועה נקטעו, אך לידי חדשות 2 הגיע תמלול המסרים שהעבירו בצה"ל למאזיני הרדיו ברצועה - המבשר על שלב נוסף במבצע "עמוד ענן".

"הודעה חשובה לתושבי הרצועה: חמאס משחק באש ומסכן את חייכם לשווא", נפתחה ההודעה. "צבא ההגנה לישראל עובר לשלב הבא. למען ביטחונכם אתם נקראים לציית להנחיות ולהימנע מלהתקרב לתשתיות ולפעילים של חמאס. על החתום, צה"ל".

בינתיים, מפורסמת היום אזהרה ראשונה בקהילה הבינלאומית נגד כניסה קרקעית לרצועת עזה. "ישראל מסתכנת באיבוד התמיכה הבינלאומית אם תפלוש קרקעית לעזה", אמר היום שר החוץ הבריטי וויליאם הייג - אך הטיל את האחריות להסלמה על חמאס.

הלילה התייחס דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, להיערכותה של ישראל למבצע קרקעי בעזה. "זה יהיה מעשה של טפשות", אמר. בהמשך סיפר על "הישגי" ארגונו, התפאר בעובדה ש"חמישה מיליון ישראלים נמצאים במקלטים" ושיגר איומים כלפי לוחמי צה"ל.

"נחכה לחיילי צה"ל אחרי שלושה קילומטרים מהכניסה לרצועת עזה", אמר אבו עוביידה. "אתם לא יכולים לדמיין מה יקרה לכם אם תנקטו בפעולה הזו, זו תהיה הדרך לשחרורה המלא של פלסטין". בהמשך התרברב בכיר הזרוע הצבאית של חמאס בעובדת ירי הרקטות אל עבר תל אביב וגוש עציון.

במקביל, תקף הבוקר צה"ל את "סראיא", מחנה אימונים מרכזי ומפקדת טרור של חמאס. "זו פגיעה משמעותית מאוד, זה כמו הקריה שלהם במושגים שלנו", סיפר גורם צבאי.

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו