גינויים ברשתות הערביות: "משרדינו בעזה הותקפו"

צה"ל תקף הבוקר את משרדי תחנות הטלוויזיה והרדיו של חמאס בעזה, אלא שבבניין בן ה-12 קומות בעיר, שוכנים גם משרדיהן של תחנות טלוויזיה נוספות ובהן "אל-ערבייה" ו"סקיי ניוז" בערבית. ברשתות הערביות שודרו תמונות של תוצאות התקיפה וכתביהן טענו כי גם לשכותיהם נפגעו

גינויים חריפים בכלי התקשורת הערביים לתקיפת חיל האוויר במרכז רצועה עזה, שפגעה ישירות במשרדי תחנות הטלוויזיה והרדיו של חמאס. על פי הדיווחים והתמונות המשודרות מהבוקר בעזה, הפגיעה הורגשה גם במשרדיהן של תחנות זרות נוספות, ובהן רשת "אל-ערבייה", "סקיי ניוז" בשפה הערבית ו"רוסיה היום" בשפה הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שתי תקיפות בוצעו נגד המבנה, בו נמצאים משרדי התקשורת", דווח ב"אל-ערבייה". "נגרמו נזקים לבניין, ובו 12 קומות". על פי דיווחים אחרים, שישה בני אדם נפצעו בתקיפה - מרביתם עיתונאים. "לא היו בבניין חמושים או אנשי התנגדות", דווח ב"אל-ערבייה".

רשת "סקיי ניוז" בערבית פרסמה הודעת גינוי לתקיפה. "על השלטונות בישראל לכבד את ההסכמים הבינלאומיים, האוסרים על פגיעה בכלי תקשורת ומחייבים שמירה על חיי העיתונאים והכתבים המסקרים את אזורי המלחמה", נמסר בהודעת התחנה.

בשידורי התחנה פורסמו תמונות מהמבנה שנפגע בתקיפה, כמו גם את הנזק שנגרם למשרדי הרשת. כתב התחנה דיווח בשידור חי בטלפון על התקיפה - בזמן שהמצלמות מתעדות אותו מסתובב במשרדו שהופצץ. 

מבצע "עמוד ענן" - היום החמישי:

היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו

אזעקה ושיגורים מעל גוש דן

פגיעה ישירה באשקלון; 2 נפצעו קל

עלות המבצע: רבע מיליארד ש"ח

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

רוני דניאל: "לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז"

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

"לא נעצור פעולה קרקעית באמצע"

"מה שהיה מותר לישראל עכשיו אסור"