נתניהו: המבצע נמשך, אנחנו ערוכים להרחיבו

בצל מטחי הרקטות והדיווחים על מגעים להפסקת אש, הבהיר ראש הממשלה כי כוחות צה"ל ערוכים "להרחבה משמעותית של הפעולה ברצועה". נתניהו אמר כי "צה"ל תקף עד כה יותר מ-1,000 יעדי טרור, אנחנו גובים מחיר כבד מחמאס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה ללחימה בדרום והדגיש כי המבצע בעזה נמשך וצה"ל ערוך להרחבה משמעותית של הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צה"ל תקף עד עכשיו יותר מאלף יעדי טרור ברצועת עזה והוא ממשיך בפעולתו ברגעים אלה", אמר נתניהו. "הוא גורם לפגיעות משמעותיות בנשק שמכוון לעבר אזרחי ישראל, במפעיליו ובמשלחיהם. אנחנו גובים מחיר כבד מחמאס ומארגוני הטרור, וצה"ל ערוך להרחבה משמעותית של הפעולה".

נתניהו התייחס גם למאבק של ישראל בזירה ההסברתית ואמר כי הוא ממשיך לשוחח עם מנהיגי העולם. "אני מעריך את ההבנה שהם מגלים לזכותה של ישראל להגן על עצמה", ציין. "בשיחות עם המנהיגים אני מדגיש את המאמץ שישראל עושה להימנע מפגיעה באזרחים, וזה בשעה שהחמאס וארגוני הטרור עושים כל מאמץ לפגוע במטרות אזרחיות בישראל".

כיפת ברזל יירטה שתי רקטות שנורו לתל אביב

ראש הממשלה סיפר גם על שיחות עם אובמה בסוף השבוע ואמר: "הודיתי לו על תמיכתו בזכותה של ישראל להגן על עצמה, וכן על התרומה שלו ושל העם האמריקני לפיתוח כיפת ברזל"

בסיום דבריו שיבח נתניהו את המילואימניקים שגויסו למערכה ואמר: "אני מעריך את ההתגייסות המהירה והמרשימה של אנשי המילואים. הם באו מכל חלקי הארץ והתייצבו למשימה. חיילי המילואים והסדיר נכונים לכל פקודה שיקבלו".

דבריו של נתניהו מגיעים בצל מטחי הרקטות הבלתי פוסקים שהחלו הבוקר לעבר יישובי הדרום - וגם לגוש דן. אזעקה נשמעה הבוקר סמוך לשעה 10:30 בכל רחבי המרכז לאחר שזוהה שיגור מטח רקטות שנורה מרצועת עזה. מערכת "כיפת ברזל" המוצבת באזור יירטה רקטה שנורתה לכיוון תל אביב.

בחולון ניזוק כלי רכב בעיר כתוצאה מרסיס שפגע בו כתוצאה מיירוט הרקטה בשמי העיר. אין נפגעים. חמאס קיבל אחריות לירי, והזרוע הצבאית של הארגון טענה כי מדובר בירי טיל "M-75". מדובר באותו הטיל שנורה על ירושלים בסוף השבוע האחרון.

יעלון: "נמשיך בפעולה עד שחמאס יגיד די"

מוקדם יותר הבוקר התראיין השר לעניינים אסטרטגיים והמשנה לראש הממשלה, משה (בוגי) יעלון, ואישר כי מתקיימות שיחות על הסכם רגיעה. "יש מגעים להפסקת אש בין גורמים שונים בעיקר במצרים", אמר השר יעלון בראיון לתוכנית בוקר טוב ישראל בגלי צה"ל. "ראש חמאס נקרא לשם, אבל אנחנו נמשיך בפעולה עד שחמאס יגיד די".

יעלון הבהיר כי על ישראל להתכונן להמשך הפעולה אם חמאס לא יבקש לעצור את האש. "אנו לא מדברים על הסכמים", אמר יעלון. "אם יהיה שקט בדרום - אנחנו לא נתקוף. ניתן זמן למגעים במצרים עד שזה ימצה את עצמו, אבל אנו לא ממתינים אנו ממשיכים לתקוף".

השר לאיומים אסטרטגיים ציין כי ההחלטה להפסיק את האש תלויה עכשיו בצד השני. "חמאס יעשה את החשבון שלו אם כדאי לו להפסיק את האש או לא", אמר יעלון.

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"