יירוט בת"א - פצועה קל באשקלון

כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לעבר גוש דן ומנעה נפגעים. רכב עלה באש מרסיס שמקורו ביירוט. באשקלון פגיעה ישירה נוספת בבית מגורים - אישה אחת נפצעה קל. שידור חי

אזעקה נשמעת הבוקר בכל רחבי גוש דן, כתוצאה ממטח רקטות שנורה מרצועת עזה. מערכת "כיפת ברזל" המוצבת באזור יירטה רקטה שנורתה לעיר. בחולון נפגע כלי רכב בעיר כתוצאה מרסיס שנפל עליו במהלך יירוט הרקטה בשמי העיר, אין נפגעים. חמאס קיבל אחריות לירי, והזרוע הצבאית של הארגון טענה כי מדובר בירי טיל "M-75". מדובר באותו הטיל שנורה על ירושלים בסוף השבוע האחרון.  כאן בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט אנו במשדר מיוחד ורציף מיומו החמישי של מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות המשך הירי למרכז, בפיקוד העורף שבים ומדגישים כי השגרה בגוש דן אינה משתנה. בשלב זה לא מפורסמות הנחיות חדשות - ובפיקוד העורף דורשים רק לשמור על עירנות ולהישמע להנחיות כוחות ההצלה. גם הלימודים באזור המרכז נמשכים כסדרם.

"זה הפתיע אותי באמצע המשרד וירדנו ישר תוך כמה שניות למקלט", סיפר לחדשות 2 באינטרנט תושב תל אביב שעובד שאחד מחברות ההיי-טק בעיר. "האמת שכבר התרגלנו לזה בימים האחרונים וגם ראינו את היירוט של כיפת ברזל בשידור חי בחדשות 2 - זה היה מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל".

"למרות שהאזעקה היום הייתה האזעקה השלישית בתל אביב אנשים לא ידעו מה לעשות", סיפרה כתבת חדשות 2 עמליה דואק שהייתה בתל אביב בזמן האזעקה. "אנשים שנסעו בכביש בזמן האזעקה ברחו לכל עבר, היו מי שניסו להחנות את הרכב על איי התנועה או לברוח לצידי הדרך. מספר תושבים אמרו "מזל שלא הייתה נפילה על הקרקע כי במצב חירום אמיתי היה קורה אסון".

הירי לגוש דן בוצע זמן קצר לאחר הישמע אזעקה באשדוד - ומטח גראדים שנורה לעיר יורט. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה לסכל מאז הבוקר שש רקטות שנורו לכיוון העיר. במטח רקטות ששוגר מוקדם הבוקר פגעה רקטת גראד בבניין בן ארבע קומות, חדרה מהקומה הרביעית והתפוצצה בקומה השלישית. אישה אחת נפצעה קל מרסיסים וחמישה נוספים לקו בחרדה.

בהתאם להנחיות פיקוד העורף עברו רוב הדיירים לחדר המדרגות עם הישמע האזעקה וזה מנע פגיעה קשה יותר. רקטה אחרת פגעה ישירות בכלי רכב, שעלה באש. צוותי כיבוי שהוזעקו למקום כיבו את השריפה. במקביל, היו כמה נפילות של רקטות במועצה האזורית חוף אשקלון ושדות נגב.

1,000 תקיפות של צה"ל בעזה

הירי הבוקר מגיע אחרי כמה שעות של שקט שעברו על תושבי הדרום, בעוד שצה"ל תקף מטרות רבות ברצועת עזה. על פי דובר צה"ל, יותר מ-1,000 תקיפות בוצעו מאז פתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועה. הלילה תקף צה"ל מבנים ממשלתיים, וכן מרכז תקשורת המזוהה עם חמאס. לדברי הפלסטינים, נפצעו בתקיפה זו 6 עיתונאים שעבדו בתחנה - שלושה מהם קשה.

עדי ראייה ברצועת עזה מדווחים על הפצצות נוספות של חיל האוויר במהלך הלילה, כשבין השאר הותקפו שני בתים בעיירה בית להייה מצפון לעזה ואזור שיגור רקטות סמוך למחנה הפליטים דיר אל בלחץ תקיפות נוספות היו של מנהרות הברחה בדרום הרצועה, סמוך לגבול המצרי.

במקביל: דיווחים על מגעים להפסקת אש

אמש פורסמו דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית בין ישראל לחמאס. בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש .

על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור. 

גורמים בישראל הכחישו את הפרסומים בכלי התקשורת הערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אמרו כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבנו רוני דניאל, ניר דבורי, גלעד שלמור וברהנו טגניה

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו