יעלון: יש מגעים להפסקת אש

השר לעניינים אסטרטגיים אמר בראיון לגל"צ כי מתקיימות שיחות בניסיון לגבש הסכם רגיעה, אך הבהיר: "נמשיך בפעולה עד שחמאס יגיד די". יעלון אמר כי ישראל תיתן זמן למצות את המגעים במצרים אבל הדגיש שצה"ל לא מחכה לתוצאותיהם וממשיך לתקוף כל העת

הירי מהרצועה נמשך, התקיפות בעזה גם כן - וכך גם המגעים להפסקת אש. השר לאיומים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון הבהיר הבוקר כי המגעים לגיבוש מתווה לרגיעה נמשכים גם היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת אותם מאמצים לגבש הסכם שיביא לסוף הלחימה בדרום. שוחח הבוקר ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה עם נשיא מצרים מוחמד מורסי ודן עמו בדרכים להשגת הסכם רגיעה. הנייה שיבח את המאמץ המצרי להשיג הפסקת אש.

"יש מגעים להפסקת אש בין גורמים שונים בעיקר במצרים", אמר השר יעלון בראיון לתוכנית בוקר טוב ישראל בגלי צה"ל. "ראש חמאס נקרא לשם, אבל אנחנו נמשיך בפעולה עד שחמאס יגיד די".

"אם יהיה שקט בדרום - צה"ל לא יתקוף"

יעלון הבהיר כי על ישראל להתכונן להמשך הפעולה אם חמאס לא יבקש לעצור את האש. "אנו לא מדברים על הסכמים", אמר יעלון. "אם יהיה שקט בדרום - אנחנו לא נתקוף. ניתן זמן למגעים במצרים עד שזה ימצה את עצמו, אבל אנו לא ממתינים אנו ממשיכים לתקוף".

השר לאיומים אסטרטגיים ציין כי ההחלטה להפסיק את האש תלויה עכשיו בצד השני. "חמאס יעשה את החשבון שלו אם כדאי לו להפסיק את האש או לא", אמר יעלון.

ישראל: לא גובש מתווה לרגיעה

אמש פורסמו דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית בין ישראל לחמאס. בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש .

על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור.

גורמים בישראל הכחישו את הפרסומים בכלי התקשורת הערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אמרו כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה.

מבצע "עמוד ענן" - היום החמישי:

היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

עלות המבצע: רבע מיליארד ש"ח

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

רוני דניאל: "לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז"

מלחמה פסיכולוגית: ישראלים קיבלו מסרונים מהג'יהאד

"לא נעצור פעולה קרקעית באמצע"

"מה שהיה מותר לישראל עכשיו אסור"