הירי חודש: פגיעה ישירה בבית באשקלון

אחרי לילה שקט יחסית, חודש הבוקר ירי הרקטות ליישובי הדרום. מטח של רקטות גראד שוגר לאשקלון, אחת מהן פגעה ישירות בבית מגורים ורקטה נוספת פגעה בכלי רכב. שני בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים. מערכת "כיפת ברזל" יירטה 4 רקטות נוספות. הלילה: צה"ל תקף מטרות ברצועה

בצל הדיווחים על מגעים להפסקת אש ואחרי לילה שקט בדרום, הירי מרצועת עזה חודש הבוקר: מטח של כמה רקטות גראד נורה לעבר אשקלון, רקטה אחת פגעה ישירות בבית מגורים ואחרת בכלי רכב. שני בני אדם נפצעו קל מרסיסים ונזק נגרם לרכוש. מערכת כיפת ברזל יירטה 4 רקטות שנורו לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקטה פגעה בבניין בן 4 קומות, חדרה מהקומה הרביעית והתפוצצה בקומה השלישית. שני הפצועים נפגעו בידיים ו-5 בני אדם נוספים לקו בחרדה. בהתאם להנחיות פיקוד העורף עברו רוב הדיירים לחדר המדרגות עם הישמע האזעקה וזה מנע פגיעה קשה יותר.

רקטה אחרת פגעה ישירות בכלי רכב, שעלה באש. צוותי כיבוי שהוזעקו למקום כיבו את השריפה. במקביל, היו כמה נפילות של רקטות במועצה האזורית חוף אשקלון ושדות נגב.

סמוך לשעה 9:00 שוב נשמעה אזעקת צבע אדום ברחבי אשקלון, אך לא דווח על נפילות. כחצי שעה לאחר מכן שוגרו כמה רקטות גראד לעבר אשדוד ויורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל".

בסמוך לשעה 10:30 נשמעה אזעקה באשדוד - ומטח גראדים שנורה לעיר יורט. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה לסכל בו זמנית שני טילי גראד שנורו לכיוון העיר.

1,000 תקיפות של צה"ל בעזה

הירי הבוקר מגיע אחרי כמה שעות של שקט שעברו על תושבי הדרום, בעוד שצה"ל תקף מטרות רבות ברצועת עזה. על פי דובר צה"ל, יותר מ-1,000 תקיפות בוצעו מאז פתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועה. הלילה תקף צה"ל מבנים ממשלתיים, וכן מרכז תקשורת המזוהה עם חמאס. לדברי הפלסטינים, נפצעו בתקיפה זו 6 עיתונאים שעבדו בתחנה - שלושה מהם קשה.

עדי ראייה ברצועת עזה מדווחים על הפצצות נוספות של חיל האוויר במהלך הלילה, כשבין השאר הותקפו שני בתים בעיירה בית להייה מצפון לעזה ואזור שיגור רקטות סמוך למחנה הפליטים דיר אל בלחץ תקיפות נוספות היו של מנהרות הברחה בדרום הרצועה, סמוך לגבול המצרי.

במקביל: דיווחים על מגעים להפסקת אש

אמש פורסמו דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית בין ישראל לחמאס. בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש .

על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור. 

גורמים בישראל הכחישו את הפרסומים בכלי התקשורת הערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אמרו כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה.

מבצע "עמוד ענן" - היום החמישי:

היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

עלות המבצע: רבע מיליארד ש"ח

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

רוני דניאל: "לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז"

מלחמה פסיכולוגית: ישראלים קיבלו מסרונים מהג'יהאד

"לא נעצור פעולה קרקעית באמצע"

"מה שהיה מותר לישראל עכשיו אסור"