היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

על רקע הפרסומים לפיהם מתקיימים מגעים להפסקת האש, צה"ל תקף בשעות הלילה והבוקר מטרות בעזה. בין הייעדים: בנייני ממשלה, תשתיות טרור ותחנת טלוויזיה. צה"ל: בוצעו למעלה מ-1,000 תקיפות מאז תחילת המבצע

התקיפות נמשכות גם הלילה, אילוסטרציה (AP)

לאחר לילה שקט יחסית שעבר על תושבי הדרום, היום החמישי ללחימה במסגרת מבצע "עמוד ענן" נפתח בפרסומים לפיהם צה"ל תקף במספר יעדים ברצועת עזה. כבר משעות הבוקר הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף באזור המבנים הממשלתיים שבמרכז הרצועה. בשעות הלילה דווח כי חיל האוויר תקף מספר מטרות ברצועה, בינהן גם מרכז תקשורת המזוהה עם חמאס. לדברי הפלסטינים נפצעו במהלך תקיפה זו 6 עיתונים שעבדו בתחנה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח שהועבר ע"י סוכנות הידיעות הפלסטינית מען,ישראל הפגיזה בניין המשמש את מרכז תקשורת של חמאס בעזה ובתוך כך הביאה לפציעתם של העיתונאים ששהו בו. הבניין שהותקף, משמש מספר ארגוני תקשורת, וביניהם ערוץ אל-קודס המזוהה עם החמאס. הבניין עצמו לא נהרס, וזאת מאחר והתקיפה כוונה לקומה ה-11, שם נמצאים אולפני התחנה.

לדברי עדי ראייה במקום, שלושה עיתונאים מהתחנה נפצעו קשה. בנוסף, עדי ראייה מדווחים על הפצצות נוספות של חיל האוור במהלך הלילה, כשבין השאר הותקפו שני בתים בעיירה בית להייה שמצפון לעזה, אזור שיגור רקטות סמוך למחנה הפליטים דיר אל בלח ותקיפות נוספות של מנהרות הברחה בדרום הרצועה, סמוך לגבול המצרי.

במקביל להפצצת תחנת הטלוויזיה, דיווחו הפלסטינים כי צה"ל המשיך ותקף מטרות נוספות במהלך הלילה בכל רחבי הרצועה. לדברי הפלסטינים נהרגו שני בני אדם בתקיפות שביצעו כלי טיס של חיל האוויר בעזה.

במקביל: דיווחים על מגעים להפסקת אש

 אמש פורסמו דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית: גורמים בישראל מכחישים את הפרסומים בכלי תקשורת ערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אומרים כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה. נשיא מצרים מורסי: יש אינדקציות להפסקת אש בקרוב, אך עדיין אין ערבויות.


בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש . על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור.