חיל האוויר ממשיך לתקוף בעזה

אם יש הפסקת אש, היא לא החלה הלילה: במהלך שעות הלילה חיל האוויר תקף מספר יעדים בעזה, ביניהן אזור שיגור טילי קסאם, שני בתי מגורים ותחנת טלוויזיה המזוהה עם חמאס. הפלסטינים מדווחים כי 6 עיתונאים נפצעו בהתקפה

התקיפות נמשכות גם הלילה, אילוסטרציה (AP)

על רקע הדיווחים על הניסיונות לכינון הפסקת אש בין ישראל לחמאס, הפלסטינים מדווחים כי צה"ל ממשיך בתקיפות האוויריות ברצועת עזה. בין השאר, מדווח כי חיל האוויר תקף מרכז תקשורת ברצועה ופצע שישה עיתונאים.

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מדווחת כי ישראל הפגיזה בניין משמש מרכז תקשורת בעיר עזה ופצעה שישה עיתונאים. הבניין משמש מספר ארגוני תקשורת, וביניהם ערוץ אל-קודס המזוהה עם החמאס. הבניין עצמו לא נהרס, כשהתקיפה כוונה לקומה ה-11, שם נמצאים אולפני התחנה.

לדברי עדי ראייה במקום, שלושה עיתונאים מהתחנה נפצעו קשה. בנוסף, עדי ראייה מדווחים על הפצצות נוספות של חיל האוור במהלך הלילה, כשבין השאר הותקפו שני בתים בעיירה בית להייה שמצפון לעזה, אזור שיגור רקטות סמוך למחנה הפליטים דיר אל בלח ותקיפות נוספות של מנהרות הברחה בדרום הרצועה, סמוך לגבול המצרי.

במקביל: דיווחים על מגעים להפסקת אש

במקביל, אמש פורסמו דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית: גורמים בישראל מכחישים את הפרסומים בכלי תקשורת ערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אומרים כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה. נשיא מצרים מורסי: יש אינדקציות להפסקת אש בקרוב, אך עדיין אין ערבויות.


בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש . על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור.