שוב: ירי לעבר כוח צה"ל מסוריה

הגבול הסורי מוסיף להתחמם. בשעות הלילה נורו כדורים תועים לעבר כוח צה"ל שביצע סיור באזור תל חזקה שברמת הגולן. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם כתוצאה מהתקרית. צה"ל השיב בתגובה באש אריטלריה לעבר מקורות הירי ודיווח על פגיעה מדוייקת

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לזלוג לישראל, והלילה התרחש אירוע חמור נוסף. במהלך סיור של כוח צה"ל על גדר הגבול, נפגע ג'יפ סיור ממספר קליעים תועים שנורו משטח סוריה. למרות שאיש לא נפגע החליטו בצה"ל להמשיך ולפעול על פי הוראות הפתיחה באש החדשות והגיבו באש ארטילרית לעבר בניין מהצד השני של הגבול ממנו זוהה הירי, בניין שנשלט על ידי צבא אסד. בצה"ל זיהו פגיעה במטרה אך לא ידוע כמה נפגעו מהאש. לאחר האירוע המשיכו חילופי האש מעבר לגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערכה בצה"ל היא שבשל סמיכות הקרבות בין צבא אסד לכוחות המורדים לגבול עם ישראל, גם הפעם בוצע הירי בטעות. עם זאת, בצה"ל הבהירו כי לא יסבלו כל זליגה של הלחימה בסוריה לעבר הגולן הישראלי וציינו כי ימשיכו להגיב בתקיפות על כל ירי לעבר שטחה הריבוני של ישראל.

בעקבות התחממות הגזרה: צה"ל שינה המדיניות ברמה

תגובת צה"ל לירי הינה למעשה יישום של המדיניות החדשה שנקבעה באזור הגבול הסורי ברמת הגולן בכדי למנוע את זליגת האלימות בסוריה לישראל. תגובה זו באה על רקע תקריות דומות שהתרחשו בזירה בשבוע האחרון, במהלכן פגעו קליעים ופצצות מרגמה בסמוך לכוח צה"ל בשטחים ביישובים ברמת הגולן.

הצבא הגיב באופן דומה לאחר שכדורים תועים ופצצות מרגמה נורו בשבוע שעבר לשטח הגולן הישראלי לעבר כוחות צבאיים ואפילו ליישובים ברמה. צה"ל השתמש בטילי "תמוז" בכדי לפגוע במטרות באופן מדוייק מבלי לגרום לאבידות מיותרות. בתקרית האחרונה שהתרחשה בגבול דווח כי חיילים סורים שהיו מעורבים ככל הנראה בירי לעבר הרמה נפגעו כתוצאה מתגובת צה"ל.