הג'יהאד האסלאמי מציג: מטח הגראדים משוגר מהאדמה

לאחר שבמשך השנים נמנע מלעשות כן, פרסם הערב ארגון הג'יהאד האסלאמי סרטון ובו מוצג משגר חדש, שלטענתם מסוגל לירות 6 רקטות גראד בזו אחר זו. הסרטון מוכיח את דברי בכירי מערכת הביטחון: המשגר מוסתר מתחת לאדמה. מאז הבוקר: 70 רקטות על הדרום. צפו בתיעוד

מכונת התעמולה המשומנת של ארגוני הטרור ברצועת עזה ממשיכה לעבוד, כשהערב פרסם ארגון הג'יהאד האסלאמי משגר חדש - המסוגל לירות שישה טילי גראד בו זמנית. בתיעוד שפורסם מוצג ירי הרקטות לעבר ישראל - באמצעות רקטות המאופסנות במתקן תת-קרקעי. התיעוד מספק הצצה לירי מטח של שישה גראדים, בזה אחר זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שנמנעו מכך, שחררו הערב הגי'האד האסלאמי את הסרטון על אופי פעילותם בירי - המוכיח למעשה את טענות הבכירים במערכת הביטחון בישראל: המשגרים ואמצעי הלחימה מוחבאים בתוך אזורים מאוכלסים, מתחת לאדמה.

הירי לעבר שטח ישראל נמשך כל העת, כשהיום נורו יותר מ-70 רקטות בסך הכל נורו במהלך היום החולף.

"כיפת ברזל" יירטה הרקטה לגוש דן

הצלחתו של מבצע "עמוד ענן" עד כה טמונה, בראש ובראשונה, בהגנה הכמעט הרמטית שמעניקה מערכת "כיפת ברזל" לעורף הישראלי, ואשר מאפשרת לצה"ל ולמערכת הביטחון לבצע את המשימה בקצב הנדרש וכמעט ללא לחץ של דעת הקהל בישראל.

הבוקר, כחודשיים לפני שהייתה אמורה להיות מבצעית, הוצבה מערכת "כיפת ברזל" חמישית במספר באזור גוש דן על מנת למנוע את התרחבות הירי מרצועת עזה. שעות בודדות חלפו - והיא כבר עמדה במבחן הראשון שלה, כשיירטה את אחת משתי הרקטות ששיגר חמאס לעבר המרכז. הרקטה השנייה התפוצצה בשטח פתוח - מבלי לגרום לנפגעים בנפש או לנזק.

תיעוד של גולש חדשות 2 באינטרנט מאחד הגגות בתל אביב תיעד את היירוט המרשים של השיגור. בתמונות נראית הרקטה באוויר בדרכה לרקטה מעזה - ושניות לאחר מכן בוצע היירוט.