אלוף פיקוד דרום: מהלך קרקעי בהחלט על הפרק

בהתבטאות פומבית ראשונה מתחילת הפעולה, מבהיר אלוף פיקוד הדרום טל רוסו כי מבצע קרקעי של צה"ל בעזה בהחלט עומד על הפרק. בתדרוך מיוחד ציין האלוף כי עיקר מאגר הטילים ארוכי הטווח של חמאס הושמד והוסיף: "צריך סבלנות, זה לא ייקח יום-יומיים. יש פה ארסנל אדיר של טילים. צריכים לטפל בזה - ויש לנו את כל הכלים"

אלוף פיקוד דרום טל רוסו קיים הערב תדרוך והתייחס להישגי צה"ל במהלך ארבעת ימי המבצע, להמשך הלחימה ולאפשרות של פעולה קרקעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"התחלנו עם תכנית שלמה שאנו באמצע שלה ואני רוצה קודם כל לשבח את אזרחי מדינת ישראל על העוצמה שהם מפגינים ואת נחישות הלוחמים", פתח האלוף רוסו.

"אנחנו מוכנים", הוסיף אלוף פיקוד דרום וביקש להדגיש: "יש תכנית שעולה כל הזמן מבחינת העוצמות וזה ייקח זמן. צריך סבלנות זה לא ייקח יום-יומיים, יש פה ארסנל אדיר של טילים. צריכים לטפל בזה ויש לנו את כל הכלים".

לאפשר חזרה לשגרת חיים

האלוף ציין כי חלק מרכזי מהמבצע הוא החזרת ההרתעה: "נמשיך עד שנגיע ליעדים שהצבנו: לאפשר שגרת חיים לתושבים בדרום ולפגוע בארסנל הנשק. גם במצע הזה רואים שאנו עובדים מאוד מדויק נגד גורמי הטרור וכל עוד ארגוני הטרור מנסים ופוגעים באזרחינו אנחנו נמשיך לפגוע בכל ארגוני הטרור בעזה. רוב האמל"ח יושב בתוך בתי מגורים. הם משתמשים באזרחים. זה לא פשוט, אנחנו לא רוצים לפגוע באזרחי עזה - אבל כן בקן הצרעות".

במהלך התדרוך עדכן אלוף פיקוד הדרום כי עיקר טילי ארוכי הטווח של חמאס הושמד ולא פסל את הרחבת הפעילות. "מבצע קרקעי בהחלט על הפרק", הבהיר.

מוקדם יותר התייחס גם השר לענייני מודיעין לאפשרות של פעולה קרקעית ואמר כי כל האופציות על השולחן. "נגביר את הלחץ עד אשר ייפסק הירי, אני מקווה שזה יהיה בזמן סביר. זה מזרח תיכון שונה איננו מעוניינים במשיכת זמן. אם חמאס יגיד שהוא מתחייב לא לירות - לא תהיה אש. זו מחוייבות שלנו לתושבים. המהלכים עד היום הניבו תוצאות טובות. חייבים להיות נחושים", הדגיש מרידור.