צפו: רגעי החרדה בת"א בזמן האזעקה

האזעקה שנשמעה הערב באזור גוש דן תפסה, שוב, את תושבי תל אביב באמצע הבילוי המסורתי של מוצאי שבת: המונים היו בים ובטיילת ונהנו ממזג האוויר הנעים. אלא שקולות האזעקה אילצו אותם לרוץ על החול ולתפוס מחסה, כמו גם את הצועדים בטיילת להשתטח על הכביש. כך זה נראה

האזעקה שנשמעה בגוש דן הפריעה את שלוות בילוי אחר הצהריים של יום שבת המסורתי: ההמונים שבילו בחוף הים בתל אביב נאלצו לרוץ על החול החם ולתפוס מחסה, ואלו שטיילו להנאתם בטיילת הרברט סמואל השתטחו על הכבישים ותפסו מחסה. רגעי החשש בזמן הישמע האזעקה בתל אביב תועדו והגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט.

האזעקות נשמעו בערים תל אביב, חולון, ראשון לציון, רמת גן, ואפילו בהרצליה. התושבים דיווחו על הדי פיצוץ חזקים שנשמעו באזור. מערכת "כיפת ברזל" יירטה את אחת הרקטות בהצלחה והשנייה התפוצצה בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסוללה החמישית והחדשה של מערכת כיפת ברזל נכנסה רק הערב לפעילות מבצעית, וכבר יירטה רקטה ששוגרה מרצועת עזה אל עבר ערי המרכז. בעקבות השיגורים לאזור הוחלט להציב שם היום את הסוללה החדשה, שכבר הוכיחה ככל הנראה את יעילותה - עם יירוט מוצלח. רקטה נוספת התפוצצה בשטחים פתוחים באזור המרכז מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בחמאס לקחו אחריות על הירי וטענו כי מדובר היה בשיגור של רקטות פאג'ר 5, בניגוד לשיגורים ביומיים האחרונים שהתבררו כירי הג'יהאד האיסלאמי של רקטות מייצור עצמי.

בשעות הצהריים התפוצצו ארבעה טילי גראד שנורו מרצועת עזה באשדוד, אחד מהם פגע בבניין מגורים בעיר. ממד"א נמסר כי 12 בני אדם לקו בחרדה. חלקם טופלו במקום - וחלקם פונו לבית החולים. מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות במבנה בתחומי המועצה האזורית אשכול, והביאה לפציעתם של שלושה חיילים. הם פונו במצב קל לאחר שנפגעו מרסיסים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במקביל, רקטה נוספת פגעה ישירות בבית ביישוב בחבל אשכול. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה. נזק רב נגרם למבנה ללא נפגעים. זמן קצר לאחר מכן, נורו 5 רקטות לעבר העיר באר שבע ונפלו בשטחים פתוחים ללא נפגעים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, שהגיע למקום הנפילה, ביקש בראיון עם חדשות 2 מהציבור שלא להתקהל בזירות נפילות. "יש כאן התקהלות רבה מאוד, כמו בכל הזירות שהגעתי אליהן. ההתקהלות מפריעה לכוחות הביטחון לעשות את פעולתם ומסכנת את הציבור כולו", הוא הדגיש, וביקש פעם נוספת מהציבור להשמע להנחיות פיקוד העורף ולא להגיע לאתרי הנפילות.

שר הביטחון אהוד ברק, מקיים בשעה זאת בקריה בת"א הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ"ל בני גנץ, מפקדי צה"ל וראשי מערכות הביטחון והמודיעין במטרה לדון בהמשך הפעולה בעזה.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"