צפו: הפגיעה הישירה בבית באשדוד

בשל הצלחת מערכת "כיפת ברזל" ובניגוד מוחלט להוראות פיקוד העורף סקרנים רבים מתעדים את יירוט הרקטות. בתיעוד מיוחד שהגיע לידי חדשות 2 ניתן לראות את רגע החרדה במהלך הפגיעה הישירה בבניין המגורים בעיר

רגעי הבהלה והפחד תועדו במצלמות: למרות אזהרות פיקוד העורף והנחיות למהר למרחבים המוגנים עם הישמע האזעקה, אזרחים רבים ממשיכים לצאת אל מרפסות הבתים בתקווה לצפות ביירוט מערכת "כיפת ברזל". בתיעוד מיוחד שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות צילום של משפחה באשדוד שתיעדה את הפגיעה הישירה בבניין המגורים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפחה שמתגוררת בבניין הסמוך אמנם ברחה למרחב המוגן, אך האב החליט לצאת ולצפות בשיגור. שניות לאחר מכן נשמע קול נפץ אדיר שהרעיד את הבית ואת המצלמה שבידיו. כשהתעשת תיעד את העשן המיתמר מעל בניין המגורים.

המקרה הזה אמנם הסתיים עם נפגעים קלים בלבד אך בפיקוד העורף ובעיריות מדגישים כי על התושבים להישאר במרחבים המוגנים, זאת למרות הצלחת היירוט של כיפת ברזל.

12 אזרחים לקו בחרדה כתוצאה מהירי

בשעות הצהריים התפוצצו ארבעה טילי גראד שנורו מרצועת עזה בעיר, אחד מהם פגע בבניין המגורים בעיר אותו ניתן לראות בצילום. ממד"א נמסר כי 12 בני אדם לקו בחרדה. חלקם טופלו במקום - וחלקם פונו לבית החולים.

מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות במבנה בתחומי המועצה האזורית אשכול, והביאה לפציעתם של שלושה חיילים. הם פונו במצב קל לאחר שנפגעו מרסיסים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במקביל, רקטה נוספת פגעה ישירות בבית ביישוב בחבל אשכול. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה. נזק רב נגרם למבנה ללא נפגעים. זמן קצר לאחר מכן, נורו 5 רקטות לעבר העיר באר שבע ונפלו בשטחים פתוחים ללא נפגעים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, שהגיע למקום הנפילה, ביקש בראיון עם חדשות 2 מהציבור שלא להתקהל בזירות נפילות. "יש כאן התקהלות רבה מאוד, כמו בכל הזירות שהגעתי אליהן. ההתקהלות מפריעה לכוחות הביטחון לעשות את פעולתם ומסכנת את הציבור כולו", הוא הדגיש, וביקש פעם נוספת מהציבור להשמע להנחיות פיקוד העורף ולא להגיע לאתרי הנפילות.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"