לאחר הירי לת"א: מערכת "כיפת ברזל" הוצבה בגוש דן

מערכת כיפת ברזל הפכה בימים האחרונים ל"כוכבת" של המערכה בדרום, והיום היא מגיעה גם לאזור המרכז. הבוקר נפרסה סוללה חמישית במספר באזור גוש דן בתגובה לירי בימים האחרונים לתל אביב. המערכת תהפוך למבצעית תוך זמן קצר

לאחר שביומיים האחרונים ספג אזור המרכז ירי רקטות ראשון מאז מלחמת המפרץ, נפרסה הבוקר מערכת "כיפת ברזל" ראשונה באזור גוש דן. המערכת, על פי הערכות, תהפוך מבצעית תוך זמן קצר. מדובר בסוללה החמישית במספר שמגנה על שמי ישראל, 4 הסוללות הנוספות ממוקמות באזור הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אנשי משרד הביטחון וחברת רפאל מסרו הבוקר לאנשי מערך ההגנה האווירי בחיל האוויר את הסלולה. מסירת המערכת הוקדמה בחודשיים מהמתוכנן בתוכנית הפיתוח לאור הנחיית שר הביטחון.

שר הביטחון, אהוד ברק, צפוי להביא לאישור הממשלה ביום ראשון הצעה להרחבת ההצטיידות במערכת ההגנה בעלות של כ-750 מיליון שקלים נוספים המורכבים מתקציב ישראלי וכן מסיוע אמריקני. בימים האחרונים הכשירו אנשי הפיתוח את הסוללה החמישים לצורך העברתה.

אתמול בשעות הצהריים נורו רקטות מרצועת עזה לעבר העיר ת"א. אזעקה נשמעה ברחבי גוש דן ולאחריה קולות נפץ רמים החרידו את הסביבה. הנפילות התרחשו בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

"אם לא היה את 'כיפת ברזל', הנזק שהיה מתרחש היה אדיר וגדול צריך להגיד תודה לאלה שחזו ובנו את אבני הבניין ועבדו יומם ולילה", סיפר אתמול לחדשות 2 יאיר רמתי, ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון. "אין לנו אח ורע לפיתוח כזה מהיר - לא רק שהיא מיירטת, היא זיהתה מי עומד לפגוע באזורים מאוכלסים וירטה".

הוא גם התייחס לסיכויים ליירוט עצמו: "אי אפשר להבטיח 100% אבל אפשר להבטיח את האחוזים הגבוהים שהוכחנו ואנו ממשיכים לערוך ניסויים". רק לפני שבועיים ביצעו במערכת הביטחון ניסויים במערכת מספר 5: "הוכחנו יכולות מרהיבות והן ישתפרו".

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"