צפו ביירוט כיפת ברזל מעל אשדוד

מערכת "כיפת ברזל" המשיכה ליירט הבוקר רקטות לעבר הדרום. "אם לא היה את 'כיפת ברזל', הנזק שהיה מתרחש היה אדיר וגדול", סיפר ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון. הערב צפויה להיכנס לפעילות סוללה חמישית של המערכת. שר הביטחון יביא לאישור הממשלה הצטיידות בעוד סוללות בעלות 750 מיליון שקלים. צפו ביירוט מהבוקר

גם בבוקר הרביעי למבצע "עמוד ענן" בעזה, ולוחמי "כיפת ברזל" ממשיכים בכל הכוח ליירט את הרקטות שמשוגרת כל העת מהרצועה לעבר הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך הלילה והבוקר יירטה המערכת יותר מ-10 רקטות ששוגרו לעבר אשדוד, אשקלון ועוד ערים באזור הדרום. נזכיר כי המערכת מיירטת אך ורק טילים שכוונו ליעדים מיושבים, ולא מיירטת טילים שידוע שייפלו בשטחים פתוחים.

"אם לא היה את 'כיפת ברזל', הנזק שהיה מתרחש היה אדיר וגדול צריך להגיד תודה לאלה שחזו ובנו את אבני הבניין ועבדו יומם ולילה", סיפר אתמול לחדשות 2 יאיר רמתי, ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון. "אין לנו אח ורע לפיתוח כזה מהיר - לא רק שהיא מיירטת, היא זיהתה מי עומד לפגוע באזורים מאוכלסים וירטה".

"יכולות המערכת ישתפרו עוד יותר"

הוא גם התייחס לסיכויים ליירוט עצמו: "אי אפשר להבטיח 100% אבל אפשר להבטיח את האחוזים הגבוהים שהוכחנו ואנו ממשיכים לערוך ניסויים". רק לפני שבועיים ביצעו במערכת הביטחון ניסויים במערכת מספר 5: "הוכחנו יכולות מרהיבות והן ישתפרו".

במקביל, שר הביטחון יביא לאישור הממשלה ביום ראשון הצעה להרחבת ההצטיידות במערכת "כיפת ברזל" בעלות של 750 מיליון שקלים נוספים המורכבים מתקציב ישראלי וסיוע אמריקני. במקביל, היום בערב צפוי חיל האוויר להשמיש סוללה נוספת של המערכת תגן על הדרום.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

ה"טיימס": "כניסה קרקעית לעזה - בסוף השבוע"

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"