למרות הניסיונות להפסקת אש - הרמטכ"ל גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

במקביל לדיווחים לפיהם החלו מגעים ראשוניים להפסקת אש, הורה לפנות בוקר הרמטכ"ל לקציניו להמשיך את הפעולה הצבאית ולהגביר את המאמץ לתקוף יעדי טרור. "היו גישושים ופניות להפסקת אש - אבל אנחנו ממשיכים". הלילה הותקפו מטרות רבות של חמאס ביניהן לשכתו של ראש ממשלת חמאס הנייה. הצטרפו לשידור החי

למרות הדיווחים על מגעים ראשוניים להפסקת האש בדרום, הורה הרמטכ"ל בני גנץ בהערכת מצב שקיים לפנות בוקר עם בכירים בצה"ל, להגביר את קצב הפעילות ברצועת עזה ולהמשיך לתקוף בכוח מטרות טרור. במקביל, אישר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט כי אכן התקיימו מגעים ביממה האחרונה בניסיון להשיג הפסקת אש. "היו גישושים ופניות, אבל אנחנו ממשיכים", אמר הגורם. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד ממספר מוקדים עם כל הדיווחים, הפרשנויות והמרואיינים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך הלילה תקף צה"ל יותר מ-200 מטרות. 120 משדרים מוטמנים הותקפו וכ-20 מנהרות הושמדו ברפיח. באחת מתקיפות חיל האוויר הותקף מוקד פעילות טרור במרכז הרצועה שהוסווה במסגד ומוקם בסמוך לבית ספר. "זוהי דוגמה נוספת לשימוש הציני של ארגוני הטרור במבני חינוך ודת וסיכון אוכלוסיה בלתי מעורבת", הבהיר דובר צה"ל.

שלושה בכירים חמאס נפגעו מאתמול בלילה בתקיפות חיל האוויר. מוחמד אבל ג'ולאל ואחמד שייר, האחראי על מערך הנ"ט בחמאס. בשעות הבוקר נפגע חאמד קלאק, הקצין האחראי על ההגנה האווירית בחאן יונס. מספר מוקדי שלטון של החמאס הושמדו הלילה, בהם מטה ממשלת החמאס ומעונו של איסמעיל הנייה.

במקביל, ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום נמשך גם הבוקר. רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה התפוצצה סמוך לשעה 08:30 במבנה בשטח המושב באר טוביה. נפגעת חרדה אחת קיבלה טיפול רפואי במקום, נזק נגרם לרכוש. שעה לפני כן נורו כ-14 רקטות שהתפוצצו בבאר שבע, ובמועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. לא היו נפגעים בכל אירועי הירי הללו. מערכת "כיפת ברזל" ירטה במהלך הלילה מספר רקטות שנורו לעבר אשדוד ולמועצה האזורית חוף אשקלון.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"