אחרי לילה שקט יחסית: מטחי רקטות לעבר מערב הנגב

אם אכן יש מגעים להפסקת אש, הוא לא הגיע אל רמת השטח: מייד לאחר עלות השחר החל ירי מסיבי לעבר יישובי הדרום. 14 רקטות שוגרו לעבר מערב הנגב ובאר שבע, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. מערכת כיפת ברזל יירטה 5 רקטות

ירי לישראל, ארכיון (חדשות 2)

היום הרביעי למבצע "עמוד ענן" - אל מול הדיווחים הסותרים על מגעים אפשריים להפסקת אש, הירי הבוקר נמשך: רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה התפוצצה סמוך לשעה 08:30 במבנה בשטח המושב באר טוביה. נפגעת חרדה אחת קיבלה טיפול רפואי במקום, נזק נגרם לרכוש.

בשעה 07:00 בדיוק נשמעה האזעקה הראשונה, ובתוך שעה נורו לעבר שטח ישראל 14 רקטות שהתפוצצו בבאר שבע, ובמועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. לא היו נפגעים בכל אירועי הירי הללו. מערכת "כיפת ברזל" ירטה במהלך הלילה מספר רקטות שנורו לעבר אשדוד ולמועצה האזורית חוף אשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בערי הדרום הלילה היה שקט יחסית ולא נפלו רקטות. הנפילות הראשונות היו של שתי רקטות שנורו לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון, שנפלו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. רבע שעה לאחר מכן נורו 15 רקטות לעבר המועצה האזורית חבל אשכול, 4 מתוכן נפלו בשטחים פתוחים, אחת נפלה בתוך אחד היישובים במועצה אך לא גרמה לנפגעים או לנזק.

במקביל לירי לאשכול נשמעה אזעקה בבאר שבע, בעקבות ירי של שבעה טילי גראד לעבר העיר: חמש רקטות יורטו על ידי כיפת ברזל, ושתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. צה"ל תקף הלילה מהאוויר 186 יעדי טרור ברחבי הרצועה, בהם בניין ממשלת חמאס בעזה ועמדות שיגור. מתחילת המבצע הותקפו ברחבי הרצועה 830 מטרות טרור.

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

חמאס: "לא צופים הפסקת אש בקרוב"

נפילות באזור ירושלים - אין נפגעים ולא נגרם נזק

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"