הותר לפרסום: החמאס ערך ניסויים בהטסת מל"ט

קבוצה של מומחים מאירן סייעה לזרוע הצבאית של חמאס לפתח ולייצר כלי טיס בלתי מאוישים במטרה לפגוע באתרים מוגנים בישראל. חיל האוויר פגע באתרים בהם נערכו ניסויי הטיסה של כלי הטיס במהלך מבצע "עמוד ענן"

בחלק מהתקיפות שביצע חיל האוויר במהלך מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה נפגעו אתרים בהם בוצעו ניסויים בכלי טיס בלתי מאוישים - כך הותר הערב לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה האחרונה איתר צה"ל, באמצעות מערך המודיעין, קבוצה של פעילים מהזרוע הצבאית של חמאס שעסקו בפיתוח וייצור של כלי טיס בלתי מאוישים. מטרתם המרכזית של הפעילים הייתה ייצור כלי הטיס על מנת לפגוע ביעדים מוגנים ברחבי ישראל.

עוד פורסם כי בקבוצה שעסקה בפיתוח המל"ט היו חברים מומחים מאירן שסייעו בעריכת ניסויי הטיסה ופיתוח אמצעי הלחימה המרכיבים את כלי הטיס. הניסויים נערכו באתרים שונים ברצועה שכאמור - הופצצו כחלק מהמבצע.

"אירן מחזיקה בתמונות של בסיסי צה"ל ומתחמים ביטחוניים אחרים, שצילם המל"ט ששוגר על ידי חיזבאללה ויורט בתחילת החודש באזוור באר שבע" - כך טען לפני כשבועיים יושב ראש וועדת ההגנה בפרלמנט האירני.

לטענת הבכיר האירני, אסמייל קווסארי, המל"ט העביר למפעיליו תיעוד של בסיסיה "הרגישים" של ישראל, כהגדרתו, טרם נורה והופל. קווסארי אמר את הדברים בשיחה עם סוכנות הידיעות האירנית בערבית, מאהר.

חיזבאללה נטל את האחריות לשיגור המל"ט שהתבצע בתחילת אוקטובר, וטען כי רכיביו יובאו מאירן והורכבו בלבנון. הוא הופל על ידי מטוסי חיל האוויר, לאחר שהספיק לעבור כ-25 קילומטרים בתוך המרחב האווירי של ישראל. "המל"ט העביר את התמונות בשידור חי, וכעת אנחנו מחזיקים בידינו תיעוד של האזורים הישראלים המאובטחים", אמר קווסארי.

האירנים התרברבו: "השיגור ממחיש את יכולותינו הצבאיות"

דברי ראש וועדת ההגנה הם המשך ישיר לניסיונות של טהרן להציג את חדירת המל"ט כהישג גדול, שממחיש את יכולותיה מול ישראל. לפני כשבועיים התרברבו האירנים: "השיגור ממחיש את יכולותיה הצבאיות של הרפובליקה האיסלמית".

בראיון לטלוויזיה המקומית החמיא שר ההגנה האירני, אחמד ואחידי לשותפיו מלבנון. "חיזבאללה עשו עבודה מצוינת, בכך תם העידן שבו יכול היה המשטר הציוני לשגות באשליות על כך שהוא מחזיק בעליונות צבאית באזור".