מפכ"ל המשטרה: "סיכלנו פיגועים, ואנחנו נערכים להתמודד עם ניסיונות פיגוע בערי ישראל"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו עדכן היום על הערכות המשטרה והעורף להתמודדות עם השלכות מבצע "עמוד ענן" המתרחב. דנינו ניסה להעביר מסר מרגיע גם למצטרפים החדשים לטווח הרקטות וביקש מהם להשמע להוראות פיקוד העורף, והודה גם כי בימים האחרונים התמודדה המשטרה עם איום נוסף - ניסיונות חבלה ופיגוע בערי ישראל

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו העניק הערב ראיון לחדשות 2 ועדכן במצב ההערכות של המשטרה למה שהגדיר "המערכה האזרחית". הוא הורה בין היתר לתושבים שנכנסו בימים האחרונים לטווח הרקטות להמשיך בשגרת חייהם, תוך השמעות להוראות פיקוד העורף אבל הודה גם באיום נוסף - ניסיונות פיגוע בערי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו חווינו בימים האחרונים, ליתר דיוק ביממה האחרונה את הגדלת הטווחים", פתח המפכ"ל את דבריו וציין, "צפינו זאת על פי הערכת המודיעין שלנו, היינו מעדיפים שזה לא יקרה, אבל היינו מוכנים. חשוב שגם הציבור יהיה מוכן לזה".

"חשוב להדגיש שהנסיונות יימשכו", הוא הוסיף, "גם ברצף, גם בכמויות, נראה ניסיונות שיגור גם למקומות נוספים. בחמאס יעשו כל מאמץ לנסות ולהגדיל את הטווחים. התפקיד שלנו הוא לנהל את המערכה האזרחית שמתנהלת במקביל לצבאית. במקביל להצלחה של המערכה הצבאית צריך להבטיח מינמום נפגעים במערכה האזרחית".

בהמשך דבריו התייחס רב ניצב דנינו גם לאיום החדש-ישן במבצע הזה, אפשרות לניסיון פיגוע. "אנחנו יוצאים מתוך הנחה שהם יעשו כל מאמץ כדי לבצע זאת במקומות האחרים בארץ, במרכזי הערים, בכל מקום שהם יכולים להצליח בו. אני לא רוצה להרחיב, אבל היו סיכולים", הודה דנינו, "אני רק אומר שאנחנו ערוכים. המקומות שבהם חשבנו שיש סיכויים גדולים לניסיונות פיגוע, שבהם ציפינו להם, היינו מן הסתם ערוכים בהם כמו שצריך".

בשאלת הלימודים וההערכות להמשך המבצע בעורף "החדש", במרכז ובתל אביב, הבטיח המפכ"ל שיהיו הכרעות בהמשך. "נצטרך לקיים הערכות מצב לגבי האזורים הנוספים. מה שצריך זה לזכור את מה שבדרום יודעים מניסיון, את האזורים המוגנים".

עם זאת קרה דנינו לתושבים להמשיך בחייהם כרגיל. "אני אומר לאזרחים להמשיך בשגרת החיים. המטרה היא לפגוע בחוסן הלאומי, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים לוודא שלא יקרה. יכולה להיות אזעקה ובכל רגע נתון צריך לזכור שאפשר להכנס למרחב המוגן".