לוחמי צה"ל על גבול הרצועה: "רוצים להיכנס כבר לעזה"

בזמן שבישראל עדיין לא החליטו על כניסה קרקעית לעזה, לוחמים רבים מהחטיבות הסדירות בצה"ל נמצאים מחוץ לרצועה וממתינים להינתן הפקודה. "יש כאן מוטיבציית שיא והתרגשות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד הלוחמים. "אמרתי לאמא שלי שאין לה מה לחשוש"

לוחמים מחוץ לעזה, היום (דו"צ)

בצה"ל משלימים את ההיערכות לאפשרות של כניסה קרקעית לעזה ומי שנוסע בכבישי הדרום וודאי מבחין במשאיות צבאיות רבות, מובילי טנקים, נגמ"שים וג'יפים שנמצאים בדרכם לגבול רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחמי חי"ר רבים נמצאים באזורי כינוס מחוץ לרצועה, זאת לאחר שבצהריים מפקדי החטיבות שלהם תדרכו אותם בפרטי המבצע הקרקעי האפשרי. "אנחנו רוצים להיכנס כבר לעזה ונוכיח להם כמה אנחנו חזקים", סיפר אחד הלוחמים לחדשות 2 באינטרנט. "יש כאן מתח גדול אך עם זאת מוטיבציית שיא והתרגשות - למעשה כל הזמן אנחנו מתאמנים לזה ואולי עוד מעט זה סוף סוף יקרה".

לוחם אחר אמר שאמו כבר דואגת לו. "אמרתי לאמא שלי שאין לה מה לחשוש כי הצבא שלנו חזק מאוד אבל היא עדיין לחוצה, בכל מקרה אני אתקשר אליה אם נכנס", ציין. בישראל עדיין לא הוחלט אם להיכנס קרקעית לעזה, אך במערכת הביטחון מדגישים כל העת כי העניין נמצא על הפרק.

כחלק מלקחי מבצע "עופרת יצוקה", בצה"ל מקפידים לשמור על הנחיות ביטחון המידע. בתחילת המבצע הופצו מסרונים בנושא למכשירים הסלולאריים של כלל קציני צה"ל. "לכולנו חשוב להצליח! הצלחתנו תלויה ביכולת לשמור על עליונות המידע, למנוע דלף מידע מסווג ולסכל את יכולת האויב לחשוף את כוונות ויכולות צה"ל", נכתב בהודעה.

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

העימות בדרום הגיע לפתח הבית הלבן

שני טילים נורו לתל אביב; נפגעים בנגב

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש