צה"ל תוקף בעזה - ארבעה נהרגו

בגל תקיפות נוסף ונרחב ברצועה - מהאוויר ומהים - הופצצו כ-70 אתרי שיגור שנועדו לירי רקטות לישראל. בנוסף, הותקפו חוליות מחבלים שהיו מעורבות בירי ליישובי הדרום. בצה"ל מבקשים לגייס 30 אלף אנשי מילואים כדי להיערך לפעולה קרקעית

צה"ל פתח הערב בגל תקיפות נוסף ונרחב ברצועת עזה, במהלכו הופצצו כ-70 עמדות שיגור תת-קרקעיות שנועדו לירי רקטות לעבר יישובי ישראל. המטרות שהותקפו אותרו על פי מודיעין מדויק, שנאסף במשך חודשים ארוכים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות פלסטינים דיווחו כי בתקיפה של כלי רכב בבית חנון נהרגו לפחות שלושה בני אדם. מקורות רפואה בעזה מסרו כי עוד מחבל נהרג בתקיפה נוספת ברצועה. במקביל לפגיעה באתרי השיגור תקפו כלי טיס של חיל האוויר מספר חוליות מחבלים, שהיו מעורבות בביצוע ירי תלול מסלול. לוחמי ספינות חיל הים ביצעו ירי לעבר מטרות בקו החוף של רצועת עזה השייכות לארגון חמאס. 

בצבא הדגישו כי מטרת המהלך היא העמקה משמעותית של הפגיעה ביכולות השיגור של ארגוני הטרור מהרצועה."רצועת עזה הפכה לבסיס איראני קדמי והיא מעמידה את אזרחי מדינת ישראל תחת ירי טילים וטרור בלתי נסבלים", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל נחוש וימשיך לתקוף יעדים המהווים בסיסים לטרור כנגד אזרחי מדינת ישראל".

"תוקפים באופן נחרץ שמסב נזק ניכר"

מאז תחילת הפעולה הצבאית, הותקפו כבר כ-320 יעדים ברצועת עזה. בנוסף מספרים בצבא כי זוהו יותר מ-270 נפילות בשטחי ישראל מאז הפעולה. כמו כן, נרשמו מעל 130 יירוטים מוצלחים של רקטות על ידי מערכת "כיפת ברזל".

במקביל, ביקש אמש צה"ל אישור לגייס 30 אלף אנשי מילואים. "ראש הממשלה ושר הביטחון אישרו להרחיב את היקף גיוס המילואים כדי להיערך לכל האופציות", אמר דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי, שהעביר מסר מאיים לראשי חמאס ויתר ארגוני הטרור בעזה: "על כל זוטר עד בכיר ברצועה להיזהר מאוד. יש פה החלטה נחושה שהתחילה בעיתוי הנכון. היא סדורה, מתוכננת וקיבלה אישור".

דובר צה"ל הבהיר כי "אין מדינה שתסבול פגיעה באזרחיה, ולכן אנו תוקפים באופן נחרץ שמסב נזק ניכר. טילים ארוכי טווח שהוחבאו במרתפים תת-קרקעיים נפגעו בצורה קשה מאוד". 

"בעזה לא יהיה שקט הלילה"

בינתיים מרכזים בצה"ל כוחות קרקעיים, בהם כוחות שיריון, גבעתי וצנחנים, בשטחי פיוס. "צה"ל ממשיך בפעילות אינטנסיבית ברצועה", הדגיש דובר צה"ל תא"ל פולי מרדכי לאחר הערכת מצב והוסיף: "אושרו תכניות, פנינו קדימה. נמשיך עם עוצמה של העורף".

עוד קודם לכן, בעקבות ירי הרקטות לאזור תל אביב, הבהיר מרדכי כי לפי שעה לא הוחלט לשנות את כללי ההתנהגות לאוכלוסייה המרוחקת בטווח של 40 קילומטרים מגבול הרצועה - ובה גם תושבי גוש דן. עם זאת, הוא הדגיש כי "יש להמשיך ולהקשיב להנחיות. צה"ל ממשיך בפעילות אינטנסיבית ברצועה".

מאז תחילת הפעולה הצבאית, כך אומרים גורמים בצה"ל, הותקפו 250 יעדים ברצועת עזה. בנוסף מספרים בצבא כי זוהו יותר מ-270 נפילות בשטחי ישראל מאז הפעולה. כמו כן נרשמו 105 יירוטים מוצלחים של מערכת כיפת ברזל.

מבצע בעזה - סיקור מלא:

הלם בתל אביב: "לא האמנו שזה יגיע"

שתי רקטות שוגרו לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"