שתי רקטות נורו לתל אביב; אין נפגעים

לראשונה מאז מלחמת המפרץ ב-1991 נשמעה אזעקה עולה ויורדת ברחבי תל אביב, ביפו בבת ים וברמת גן. לא דווח על נפגעים או נזק. דובר צה"ל: לא היו נפילות על הקרקע. הצטרפו לשידור החי

לראשונה מאז מלחמת המפרץ - אזעקה עולה ויורדת נשמעה הערב ברחבי גוש דן, וזמן קצר לאחר מכן נפלה רקטה שנורתה מרצועת עזה באזור תל אביב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מערכות המכ"ם איתרו שני שיגורים מהרצועה לכיוון תל אביב. הצטרפו לשידור החי המיוחד כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבים רבים בתל אביב, רמת גן ובת ים דיווחו על האזעקה ועל קולות נפץ ששמעו מיד לאחריה. ברחבי גוש דן הייתה בהלה גדולה, שעד עכשיו הייתה מנת חלקם של תושבי הדרום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו היה בתדרוך ביטחוני בבסיס הקריה, כשנשמעה האזעקה, והלך למרחב המוגן - משם המשיך לקבל עדכונים ולתת הנחיות. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "התרחיש של ירי למרכז נלקח בחשבון, וההנחייה היא להמשיך לתקוף בעוצמה ולהיות ערוכים להרחבת המבצע".

ברק: צריך לנהוג בקור רוח

שר הביטחון אהוד ברק אמר בתגובה לירי הנרחב לעבר ישראל כי "צריך לנהוג בקור רוח ולקיים ככל הניתן את החיים על מנת לאפשר לצה"ל לבצע את משימתו ולהגיע לסיומו של המבצע כשידינו על העליונה".

מאוחר יותר צפויה פגישה ביטחונית נוספת של נתניהו עם הרמטכ"ל. "ישראל תמשיך לקיים את השלום עם מצרים ותמשיך לפעול להגן על אזרחיה", הבהירו בלשכת נתניהו. "ראש הממשלה קורא להישמע להנחיות פיקוד העורף - הן מצילות חיים".

גורם מדיני אמר הערב בהתייחסו להתפתחויות האחרונות כי ההתרחבות המבצע מדברת גם על גיוס מילואים אפשרי ועל פעילות קרקעית.

דובר צה"ל: כל האופציות על השולחן

דובר צה"ל תא"ל פולי מרדכי התייחס הערב לאזעקות שנשמעו באזור גוש דן וביקש להרגיע את התושבים. "לא היו נפילות על הקרקע", הדגיש דוברב צה"ל, "ולכן אני מבקש השלב זה לא ללכת לספינים ושמועות".

"צה"ל ממשיך בפעילות אינטנסיבית ברצועה", הוסיף תא"ל מרדכי והתריע: "הלילה יעבור מאוד לא בשקט בעזה. אושרו תכניות, פנינו קדימה. נמשיך עם עוצמה של העורף".

צה"ל ממשיך לתקוף, כיפת ברזל מיירטת (רויטרס)

מוקדם יותר: רקטה נפלה באזור ראשון לציון

האזעקה נשמעה זמן קצר אחרי שלראשונה אי פעם, התפוצצה אחר הצהריים רקטה בראשון לציון. במקום נשמע קול נפץ, אולם לא נפגע איש ולא נגרם נזק. ראש העיר דב צור אישר בשיחה עם חדשות 2 כי נרשמה נפילה בעירו. "אני יכול לומר לכם שיכולנו לצפות שראשון תצטרף לאחינו בדרום. קיבלנו על כך התראה ארוכה".

אלירן גומל, תושב העיר וסטודנט במסלול האקדמי המכללה למינהל, סיפר: "שמעתי אזעקה ונכנסתי לממ"ד. בתוכו הרגשתי את האדמה רועדת. שמענו 'בום' וזה הקפיץ את השכנה שלי, שהייתה איתי במקלט. עד עכשיו השתמשנו במקלט רק לאופניים".