אושר גיוס מילואים מצומצם

שר הביטחון אהוד ברק הביא היום שתי בקשות לאישורה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. החברים בועדה אישרו גיוס מילואים מצומצם כדי לתגבר את כוחות צה"ל לקראת המשך מבצע "עמוד ענן" וכן הכרזה על מצב מיוחד בעורף. האישורים יאפשרו שליחתם של צווי 8 והעברתן של סמכויות הרשויות המקומיות לידי משרד הביטחון

גיוס מילואים מצומצם. אילוסטרציה (רויטרס)

נערכים להמשך המבצע: ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אישרה היום שתי בקשות שהובאו על ידי שר הביטחון ועוסקות בגיוס מילואים והכרזת מצב מיוחד בעורף. בעקבות ההחלטה יסופחו חלק מסמכויות הרשויות המקומיות על ידי משרד הביטחון ויישלחו צווי 8 בהיקף מצומצם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת החוץ והביטחון אישרה בצהריים גיוס מילואים מצומצם והכרזת מצב מיוחד ביישובי העורף. ההחלטות התקבלו בעקבות שתי בקשות שהגיש שר הביטחון להבטחת המהלכים.

באשר לגיוס המילואים, מדובר בשליחת צווי 8 במספרים מצומצמים, במסגרת ההיערכות להמשך מבצע "עמוד ענן" של צה"ל ברצועת עזה, שהחל אתמול עם חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס בעזה, אחמד ג'עברי.

כמו כן, יעניקו ההחלטות האחרונות של ועדת החוץ והביטחון חלק מסמכויות הרשויות המקומיות בדרום למשרד הביטחון, ביניהן הוצאת הנחיות לתושבים דוגמת איסור על קיום אירועים גדולים, התקהלויות או יציאה לעבודה, וכן החלטה על ביטול הלימודים ביישובים השונים, בעקבות איום הרקטות.

מבצע בעזה - סיקור מלא:

צפו: כיפת ברזל יירטה עשרות רקטות

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

הערכה: בהלוויית ג'בארי הירי ייגבר

הבוקר: מטחי רקטות לעבר ישראל

צפו: כך מתכוננים בעזה לשגר טילים לתל אביב

הערכות: המבצע בעזה יימשך כמה ימים

רה"מ: "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה"

בעקבות החיסול: חשש מפיגועים ומחטיפות

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול