ארבע רקטות התפוצצו סמוך לגבול, חשד שנורו מסיני

אחרי יממה שקטה, חודש הירי ליישובי הדרום. 4 רקטות התפוצצו בשטח המועצה האזורית אשכול, אחת מהן בתוך יישוב סמוך לגבול עם מצרים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. נבדק חשד כי הירי בוצע הפעם על ידי ארגוני טרור הפועלים משטח סיני

חשד לירי מסיני. היום (עירא)

אחרי קצת יותר מ-24 שעות של שקט, שוב חודש בצהריים הירי לעבר יישובי הדרום. ארבע רקטות התפוצצו בשעות האחרונות בשטח המועצה האזורית אשכול, אחת מהן בתוך אחד היישובים, סמוך לגבול עם מצרים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במערכת הביטחון נבדק חשד לפיו הירי בוצע מסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השקט בדרום הופר פעם נוספת בשעות האחרונות, כשארבע רקטות התפוצצו בשטחי המועצה האזורית אשכול, אך הפעם בקרבת הגבול הדרומי. הירי מגיע קצת יותר מ-24 שעות לאחר שיגור הגראד אתמול בבוקר לעבר העיר אשדוד.

במערכת הבטחון סורקים בשעות אלה את האזור, ובודקים גם את האפשרות שהירי בוצע על ידי מחבלים הפועלים מסיני, אל עבר יישוב בו מתגוררים מפוני גוש קטיף. "זה היה באזור השעה 2", סיפר שלמה קוסטינר, תושב המקום, בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו כבר מורגלים בהתרעות, למרות שהפעם לא קיבלנו כאלה".

"חקלאי ניצל בנס"

"לשמחתנו במקומות שבהם היום נפילות אנשים שהו היום בתוך מוסדות החינוך ובבתים כך שלא היו נפגעים", המשיך קוסטינר. "גם אחד החלקאים שהיה בשטח, ניצל בנס. הוא יצא עם הטרקטור משהטח כמה דקות קודם. אני מבין שהנושא נבדק. ייתכן שהירי הגיעו מכיוון מצרים".

באשר למיגון היישוב סיפר קוסטינר: "אנחנו יישוב של מפוני גוש קטיף, והבתים שנבנו הם חדשים עם ממ"דים. אבל כל נושאי המבנים היבילים עדיין לא הוסדר כמו שצריך. כל המבנים, מבני הקבע, כולם חדשים ונבנו לפי תקנות פיקוד העורף".