נתניהו: "נחושים להגן על שטחנו"

בעוד הימים האחרונים מאופיינים במתיחות בגבול הסורי ברמת הגולן, ראש הממשלה מתבטא היום נחרצות בעניין. נתניהו הגיע לחנוך את מבנה הקבע של הפקולטה לרפואה בצפת, והתייחס לאירועים האחרונים. "אנו עוקבים בקפידה אחרי מה שקורה מצידו השני של הגבול עם סוריה", אמר ראש הממשלה, "הבהרנו זאת לצד השני"

נתניהו: "נחושים להגן על שטחנו". ארכיון (לע"מ)

אחרי ימים של מתיחות ברמת הגולן, שכללו נפילות פצמ"רים בשטח ישראל וירי תגובה מצד צה"ל לעבר כוחות צבא סוריה, התייחס היום ראש הממשלה נתניהו  להתחממות בגזרה. "אנו נחושים להגן על שטחנו וגבולנו", אמר נתניהו. "הבהרנו זאת לצד השני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה השתתף היום בחנוכת הפקולטה לרפואה בצפת, והתפנה לדבר על האיומים החדשים בגבול הצפוני-מזרחי של המדינה. "אנו עוקבים בקפידה אחרי מה שקורה מצידו השני של הגבול עם סוריה", אמר נתניהו. "אנו נחושים להגן על שטחנו וגבולנו, והבהרנו זאת לצד השני. הביטחון הוא היסוד לכל הדברים שאנו עושים". 

שר הביטחון אהוד ברק, שסייר היום יחד עם ראש הממשלה בפיקוד צפון, אמר: "צה"ל עושה עבודה טובה מאוד ועוקב אחרי ההתפוררות הכואבת של משטר אסד.
כמעט כל הכפרים למרגלות הרכס הזה ועד למעלה נמצאים כבר בידי המורדים. הצבא הסורי מגלה יעילות הולכת ופוחתת".

ברק: קשה להעריך מה יהיה בסוריה

לדברי ברק, "הפיקוד יבטיח שלא יורים עלינו באופן חופשי ושלא גולשים עם האלימות הזאת לתוך מדינת ישראל. כל זה תוך היערכות רחבה יותר לכל התפתחות.
קשה מאוד להעריך מה יהיה בסוריה בעתיד ואנחנו צריכים להיות ערניים ודרוכים פה כמו בגזרות האחרות".

במערכת הביטחון ניסו להרגיע הבוקר את תושבי רמת הגולן בעקבות הדיווח ב"דיילי טלגרף" הבריטי, לפיו קבוצה של כ-200 מורדים חמושים בסוריה הצליחה להשתלט על שטחים נרחבים באזור קוניטרה, סמוך לגבול עם ישראל. בצה"ל הבהירו כי המורדים השיגו שליטה בכפר אחד בלבד, ג'ובתא אל חשב, וכי הלחימה נמשכת בשני כפרים נוספים.

גורמי צבא מחדדים את הפרסומים, לפיהם קבוצה של קיצונים איסלאמיים הנמנים על המורדים באסד מחזיקים כעת בשליטה על כפרים סמוך לגבול ומבהירים כי אסד עדיין שולט באזור. לדבריהם, מתנהלת לחימה בין אסד לכוחות המורדים בשלושה כפרים באזור קוניטרה - ביר עג'ם, ג'ובתא אל חשב ובריקה. לטענת הגורמים, המורדים השיגו שליטה אך ורק בג'ובתא אל חשב, ובשני הכפרים האחרים הלחימה נמשכת.

בתוך כך, בפיקוד צפון מציינים שירי הטנקים שבוצע שלשום לשטח סוריה בתגובה לנפילת פצצות מרגמה בשטח ישראל, ופגע בסוללות של הצבא, השיג את מטרתו. גורמים בפיקוד מסבירים שהצבא הסורי הסיג את כוחותיו אחורה, והסורים הבינו שכדאי להם לעצור את הירי לכיוון ישראל.