צה"ל: אסד עדיין שולט באזור הגבול

גורמי צבא מבהירים הבוקר, בעקבות הדיווחים לפיהם המורדים השתלטו על אזור קונטרה הסמוך לגבול עם ישראל, כי צבא סוריה עדיין שולט באזור. לדבריהם, המורדים השיגו שליטה בכפר אחד בלבד, ג'ובתא אל חשב, בעוד בשני כפרים אחרים נמשכת הלחימה. במקביל, מדגישים בפיקוד צפון: הירי לסוריה השיג את מטרתו

צה"ל: אסד עדיין שולט באזור קוניטרה. ארכי (AP)

במערכת הביטחון מנסים להרגיע הבוקר בעקבות הדיווח ב"טלגרף" הבריטי, לפיו קבוצה של כ-200 מורדים חמושים בסוריה הצליחה להשתלט על שטחים נרחבים באזור קוניטרה, סמוך לגבול עם ישראל. בצה"ל מבהירים כי המורדים השיגו שליטה בכפר אחד בלבד, ג'ובתא אל חשב, וכי הלחימה נמשכת בשני כפרים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי צבא מחדדים את הפרסומים, לפיהם קבוצה של קיצונים איסלאמיים הנמנים על המורדים באסד מחזיקים כעת בשליטה על כפרים סמוך לגבול ומבהירים כי אסד עדיין שולט באזור. לדבריהם, מתנהלת לחימה בין אסד לכוחות המורדים בשלושה כפרים באזור קוניטרה - ביר עג'ם, ג'ובתא אל חשב ובריקה. לטענת הגורמים, המורדים השיגו שליטה אך ורק בג'ובתא אל חשב, ובשני הכפרים האחרים הלחימה נמשכת.

בתוך כך, בפיקוד צפון מציינים שירי הטנקים שבוצע שלשום לשטח סוריה בתגובה לנפילת פצצות מרגמה בשטח ישראל, ופגע בסוללות של הצבא, השיג את מטרתו. גורמים בפיקוד מסבירים שהצבא הסורי הסיג את כוחותיו אחורה, והסורים הבינו שכדאי להם לעצור את הירי לכיוון ישראל.

המורדים הקיצונים: "נתפנה לפעול מול ישראל"

הבוקר דיווח "הדיילי טלגרף" כי קבוצה של כ-200 מורדים חמושים בסוריה הצליחה להשתלט על שטח נרחב באזור קוניטרה בסמוך לגבול הישראלי. על פי הפרסום, המורדים התמקמו בלב השטח המוכרז כמפורז מאז הסכמי הפסקת האש, המצוי בקרבת הגבול בכפרים ביר עג'ם ובאריקה.

"הדיילי טלגרף" ציטט בדיווחו גורם מודיעיני בפיקוד הצפון בצה"ל, שהעיד כי המורדים בסוריה אכן הצליחו לחזק אחיזתם באזור. "המורדים פועלים על פי טקטיקה ברורה ומנסים לגרור את צבא אסד לשטחים המפורזים, וזאת בשל המגבלות החלות עליו בכל הקשור לשימוש בנשק", הסביר הגורם במסגרת הפרסום. "הם הצליחו לחזק את שליטתם באזור קוניטרה, ואפשר שינסו לבצע מהלך קיצוני כדוגמת ניתוק ציר התנועה מהעיר לבירה דמשק", ציין.

קבוצת המורדים שהשתלטה כיבכול על האזור כוללת מספר לוחמים זרים שהגיעו לסוריה, וביניהם גם מספר פעילים מארגון אל קאעידה. על פי הדיווח, חברי הקבוצה החמושים אף סיפרו בעבר בגאווה, כי לאחר שיסיימו את המערכה הצבאית מול משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד, הם "יתפנו" לפעולה מול האויב הישראלי.