ימוגנו מוסדות החינוך ביישובים נוספים בעוטף עזה

לאחר אישור הממשלה, אישר המשרד להגנת העורף תקציב של 30 מיליון שקלים למיגון מוסדות החינוך שנמצאים בטווח שבין 7 ל-15 ק"מ מעזה – טווח בו היישובים לא מוגנו מחד וכיפת ברזל אינה אפקטיבית מאידך. המיגון כולל את כל בתי הספר וגני הילדים

מיגוניות באשדוד, ארכיון (עופר אשטוקר, אשדודנט)

פיקוד העורף החליט למגן את מוסדות החינוך שנמצאים בטווח שבין 7 ל-15 ק"מ מעזה. עלותו של המיגון: 30 מיליון שקלים. התקציב אושר על ידי השר להגנת העורף אבי דיכטר, כך לפי דיווח בגלי צה"ל. ההחלטה כוללת את מיגונם של כל גני הילדים ובתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדינה ספגה ביקורת רבה במהלך השנים האחרונות על כך שבעוד היישובים שנמצאים במרחק של עד 7 ק"מ מרצועת עזה ממוגנים, והיישובים שמרוחקים יותר מ-15 ק"מ מעזה נמצאים בטווח ההגנה של כיפת ברזל - היישובים שנמצאים בין שתי הרצועות הללו אינם ממוגנים. הערים נתיבות ואשקלון הן שתי הערים הגדולות ביותר שנמצאות ברצועת המיגון החדשה.

לכן, הממשלה החליטה לפני שלושה שבועות (לפני סבב ההסלמה הנוכחי) להסמיך את ראש הממשלה להחליט בתוך 30 יום על מקורות המימון - מקור שככל הנראה נמצא הלילה בתיאומו של השר דיכטר. במהלך השבוע האחרון עיריית נתיבות החליטה שלא לקיים לימודים במוסדות שאינם ממוגנים.

"דבר זה יעניק ביטחון לתושבי הדרום", אמר נתניהו בישיבת הממשלה שאישרה את המיגון. "אנחנו עושים זאת משום שהפגיעות מצד רקטות וטילים בטווחים קצרים היא הרבה יותר גדולה ברצועת עוטף עזה מאשר במרחקים אחרים זהו הדבר שתושבי הדרום מייחלים לו הרבה זמן".