נתניהו: "מי שפגע בתושבים ישלם מחיר כבד"

אל שורת המסרים המאיימים ששיגרו בכירי הדרג המדיני הצטרף ראש הממשלה. בשיחה עם סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון הבהיר לראשי ארגוני הטרור ברצועה כי "אנחנו נבחר את המועד הנכון לתגובה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים עם ראשי רשויות בדרום והתייחס להסלמה בירי מרצועת עזה. נתניהו שיגר מסר מאיים לארגוני הטרור. "מי שחושב שיוכל לפגוע בשגרת החיים של תושבי הדרום, מבלי לשלם על כך מחיר כבד – טועה", הוא אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה שקיים לאחר מכן נתניהו עם סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון הוא הבהיר בנוגע להחרפת התגובה הישראלית לירי על יישובי הדרום: "אני אחראי על כך שנבחר את המועד הנכון לגבות את המחיר הכבד ביותר - וכך יהיה".

מוקדם יותר היום הגיש שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור תלונה רשמית חריפה למזכ"ל הארגון באן קי-מון, ולמועצת הביטחון. "אלו המפעילים טרור נגד ישראל היום, ישלמו על כך מחיר כבד מחר", הוא כתב. "על ההנהגה הפלסטינית מוטלת האחריות לגנות את חמאס ואת הירי המתמשך מעזה. שתיקת אבו-מאזן רועמת".

 "ננקוט בכל האמצעים הדרושים להגן על אזרחינו"

"יותר ממיליון אזרחים חיים תחת איום מתמיד של טרור, המצב חייב להיפסק", הדגיש פרושאור, שציין כי ישראל רואה בחמאס את האחראי היחיד לכל התקפות הטרור מרצועת עזה. "ישראל תמשיך לממש את זכותה להגנה עצמית ותנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על אזרחיה", הבהיר במכתב ששיגר.

גם שר הביטחון אהוד ברק סייר היום ביישובי עוטף עזה והתייחס לאפשרויות התגובה של צה"ל. "אנחנו נחליט איך ומתי לפעול ברגע שיהיה צורך בכך, לא אתייחס למועד או לדרכים; אנחנו לא מתכוונים לקבל בשום אופן את הפגיעה באורח החיים של האזרחים", אמר.