הנשיא פרס: "המצב בדרום - אי צדק חברתי"

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס למצב הביטחוני בדרום ואמר כי המצב בו נתונים תושבי הדרום מהווה אי צדק חברתי. "מדינת ישראל חייבת להפנות את כל המשאבים ותשומת הלב לדרום", אמר פרס

לא מעוניינים להתערב בסוריה. פרס (צילום: רוני שיצר - ג'יני)

נשיא המדינה שמעון פרס ביקר הבוקר במוסדות אקדמיים בתל אביב והתייחס לירי לעבר יישובי הדרום. "יש כרגע מצב של אי צדק חברתי, בו תושבי הדרום סובלים", אמר הנשיא. "עלינו לתת את העדיפות כרגע לתושבי הדרום, להגנתם ולמיגונם. מדינת ישראל חייבת להפנות את כל המשאבים ותשומת הלב לדרום- זהו צדק חברתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הדגיש כי חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה אחראים לירי ואמר: ״חמאס חושבים כי יוכלו לחיות בין הדמדומים ולהמשיך לירות. עלינו להבהיר להם כי אם הם רוצים חיים נורמליים עבור תושבי עזה - עליהם להפסיק לירות״. פרס הוסיף כי ״קריאה זו היא גם לאלו שנותנים כסף לעזה, עלינו לומר בקול ברור - אם יורים, אין שקט. גם האמיר של קטאר שתומך בחמאס לא היה יושב בשקט אם טילים היו עפים על העיר דוחא״.

הנשיא התייחס גם לאפשרות של פעולה צבאית בעזה ואמר כי ״אם תהיה פעולה היא צריכה להיות כירורגית ומטופלת נקודתית. אני מכיר את צה״ל מיומו הראשון ומכיר את הדור הנוכחי של המפקדים, הם מוסריים ומקצועיים, אני סומך עליהם ועלינו לתת לחיילי ומפקדי צה״ל לעשות את עבודתם כפי שיידרש. אני מציע לתת לצבא לנהל את העניין בדרכו ולא להכניס זאת לפוליטיקה שלנו".

בנוגע לזליגת הלחימה מסוריה לשטח ישראל בשבועות האחרונים אמר הנשיא כי "אין לנו עניין להתערב בנעשה בסוריה. הגבול היה שקט מאז יום הכיפורים ואנו מעוניינים שכך יישאר. המסר הוא ברור שאין בכוונתנו להתערב או לסכסך, אלא רק לשמור שהגבול השקט יכובד ואנחנו מתערבים רק באולם מקרים בהם השקט מופר".