השר כץ: "לפגוע באיסמעיל הנייה"

בעוד השקט המתוח בדרום נשמר לפי שעה, בקרב שרי הממשלה נמשך הדיון בסוגיית התגובה לירי על יישובי הדרום מכיוון רצועת עזה. שר התחבורה ישראל כץ והשר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' השתתפו היום בכנס שעסק בתאונות הדרכים במגזר הערבי והדגישו את חשיבות התגובה הישראלית. השניים הסכימו כי יש לחדש את מדיניות הסיכולים

השקט המתוח בדרום נמשך לפי שעה, וכך גם הדיון במערכת הפוליטית ובממשלה בצורך בתגובה ישראלית לירי מרצועת עזה. השרים ישראל כץ ויצחק אהרונוביץ' שהשתתפו היום בכינוס שעסק בתאונות הדרכים במגזר הערבי, התייחסו לסוגייה והדגישו את חשיבות ההרתעה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', אמר בשולי האירוע לחדשות 2 באינטרנט: "הגיע הזמן לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים. אי אפשר לסבול שגרה בה אוכלוסייה סובלת מטילים".

הוא הוסיף והשווה את המצב בעזה לזה בלבנון. "נסראללה, ראש ארגון הטרור של חיזבאללה, יודע שבמידה והוא יורה טילים על ישראל כל ההנהגה שלו צריכה לרוץ ולהתחבא בבונקרים. גם הנהגת החמאס צריכה לדעת את זה. אנחנו לא נשתוק במצב הזה".

ברק: "האירוע עדיין לא הסתיים"

השר כץ חיזק את דבריו של אהרונוביץ' והוסיף: "הגיע הזמן לפגוע בהנהגת החמאס". כשנשאל האם לדעתו יש לפגוע בראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה, הוא השיב נחרצות: "חד וחלק כן".

מוקדם יותר, הגיע שר הביטחון אהוד ברק לסיור באוגדת עזה וקיים הערכת מצב מיוחדת עם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו וקצינים נוספים. "שמענו את הקצינים, את מפקד האוגדה, את אלוף הפיקוד טל רוסו ואת סגן הרמטכ"ל. נעשית כאן פעולה נכונה ומקצועית", קבע ברק בתום הערכת המצב והדגיש, "העניין בפירוש לא נגמר".

בתשובה לשאלת הפעולה העתידית ציין ברק "אנחנו נחליט איך ומתי לפעול ברגע שיהיה צורך בכך, לא אתייחס למועד או לדרכים", הסביר שר הביטחון. "אנחנו לא מתכוונים לקבל בשום אופן את הפגיעה באורח החיים של האזרחים".