צפו: ירי הטיל על ג'יפ צה"ל בגבול

"חטיבות נאסר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, פרסמה בצהריים סרטון נטילת אחריות לירי טיל הנ"ט על ג'יפ צה"ל ביום שבת. בסרטון נראה הג'יפ נוסע לאורך הגדר - ונפגע מהטיל שנורה מעזה. 4 חיילים נפצעו בתקרית, אחד מהם קשה. כך זה נראה

כך נראתה התקרית שגרמה לפרוץ סבב ההסלמה בין ישראל לפלגים החמושים ברצועת עזה בסוף השבוע: "חטיבות נאסר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, פרסמה בצהריים תיעוד ראשון של ירי טיל הנ"ט על ג'יפ צה"ל שהיה עסוק בפעילות מבצעית שגרתית בגדר המערכת. השיגור צולם משתי מצלמות בשתי זוויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון הודיע הארגון רשמית כי הוא נוטל אחריות לירי ולפגיעה בג'יפ, תקרית שבה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל - אחד מהם באורח קשה ונוסף באורח בינוני. בסרטון הקצר מתועדת התקרית כשהג'יפ נוסע לאיטו לאורך הגדר - ואז מתועדת הפגיעה.

מבית החולים סורוקה נמסר בצהריים לחדשות 2 באינטרנט כי חל שיפור במצב החייל שנפצע קשה. הוא שב להכרה ונושם בכוחות עצמו. עם זאת, הוא עדיין מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ.

עוד נמסר כי עדיין לא חל שינוי במצבו של החייל שנפצע באורח בינוני בתקרית, והוא עדיין מאושפז במחלקת העיניים בבית החולים.

הבוקר התייחס שר הביטחון אהוד ברק להמשך ההסלמה בדרום. "האירוע עדיין לא הסתיים", אמר ברק במהלך סיור באוגדת עזה עם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו וקצינים נוספים. "שמענו את הקצינים, את מפקד האוגדה, את אלוף הפיקוד טל רוסו ואת סגן הרמטכ"ל. נעשית כאן פעולה נכונה ומקצועית", קבע ברק בתום הערכת המצב והדגיש, "העניין בפירוש לא נגמר".

בתשובה לשאלת הפעולה העתידית ציין ברק: "אנחנו נחליט איך ומתי לפעול ברגע שיהיה צורך בכך, לא אתייחס למועד או לדרכים. אנחנו לא מתכוונים לקבל בשום אופן את הפגיעה באורח החיים של האזרחים".

ברק הפנה בבירור אצבע מאשימה לכיוון חמאס. "במהלך הימים האחרונים חמאס חוטף מכות קשות. חמאס הוא האחראי למה שקורה והוא לא ינוקה מהאירועים האחרונים", סיכם, "החמאס בעינינו אחראי לכל מה שקורה ברצועת עזה, גם כשמבצעים את זה ארגונים אחרים".

ברק הוסיף ופנה לתושבי הדרום הנתונים להפגזות. "אני רוצה לשבח את ראשי הרשויות והערים, ואת האזרחים, על כושר העמידה. הקשר בין צה"ל והתושבים מצויין", קבע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת