יש רגיעה? הלימודים בדרום הבוקר - כרגיל

בתום הערכת מצב שקיים אמש פיקוד העורף הוחלט לאפשר הבוקר למוסדות הלימוד ביישובי עוטף עזה לקיים לימודים כרגיל. הפלגים בעזה סיכמו: ננצור האש אם ישראל לא תתקוף. בלשכת רה"מ סוכם: נחריף התגובה אם יימשך הירי. הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שלושה יעדים ברצועת עזה

מנסים לשוב לשגרה: בתום הערכת מצב שקיים הערב פיקוד העורף, הוחלט לקיים הבוקר את הלימודים כרגיל בכל מוסדות החינוך באזור עוטף עזה.

עם זאת, התקהלויות והתכנסויות שייערכו באזור, בהיקף של יותר מ-250 בני אדם בשטח פתוח וסגור - יידרשו אישור של גורמי הביטחון ותיאום עם הרשויות המקומיות. מפיקוד העורף נמסר כי ביתר יישובי הדרום יתקיימו מחר הלימודים כסדרם, מבלי שקיימת הגבלה על התקהלויות והתכנסויות.

כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה שני אתרי שיגור בצפון רצועת עזה וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה במרכז הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי התקיפה מהווה תגובה לירי הרקטות לעבר אזור הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הגיעו הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה להסכמה על היוזמה המצרית להשגת רגיעה ברצועת עזה. בהודעת הפלגים שפורסמה אמש נמסר כי ההסכמה על הרגיעה ניתנה בתנאי שישראל תפסיק את האש מצדה. בדיון בעזה לא השתתפו הארגונים הסלפים, שנטלו חלק פעיל בסבב ההסלמה האחרון. ההתכנסות בוצעה במסגרת החמ"ל המשותף שהוקם בעקבות מצב החירום בעזה מאז יום שבת.

במקביל, הסתיימה אמש בלשכת ראש הממשלה בירושלים הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל וקצינים בכירים - כשהכיוון עליו סוכם הוא להגביר את עוצמת האש בדרום, אם תהיה עוד התפתחות. כלומר, גם אם תושג הפסקת אש - היא תתבצע תחת הרושם שישראל היא זו שאמרה את המילה האחרונה.

במערכת הביטחון מוטרדים מכך שבתקופה האחרונה הצטמצם פרק הזמן בין סבב אלימות לסבב שאחריו, אך עם זאת הכלל "שקט ייענה בשקט" עדיין קיים. זאת, בתקווה שחמאס יבין את המסר וישליט את מרותו בדרום. הבוקר יכנס ראש הממשלה את שרי התשיעייה על מנת לדון באלטרנטיבות נוספות למצב.

אמש התפוצצו שתי רקטות קסאם בשטחים פתוחים באזור שדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר אתמול יירטה מערכת "כיפת ברזל" שני גראדים ששוגרו מעזה לכיוון נתיבות, אחרי שטיל גראד התפוצץ בסמוך למפעל באזור התעשייה בנתיבות. בתיעוד מצלמת האבטחה מהמקום נראים הדי הפיצוץ והנזק שנגרם כתוצאה מהאירוע. בנוסף לפגיעה ברכוש, מספר בני אדם לקו בחרדה וטופלו במקום.

עד כה, טיפלו צוותי מד"א ב-47 נפגעים כתוצאה מירי הרקטות לעבר ישובי עוטף עזה. במד"א עדיין שומרים על רמת כוננות ג' הגבוהה ביותר, במרחבי הדרום.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו תמיר סטיינמן, רוני דניאל, אודי סגל ואהוד יערי