בצפון ובדרום: איך צה"ל יפעל בשתי החזיתות?

ראשי מערכת הביטחון אמורים להחליט בקרוב על תגובה אפשרית לירי מסוריה וגם להמשך הירי על הדרום מרצועת עזה. מהם התרחישים והאפשריות העומדות בפניהן? מבצע צבאי נרחב בעזה או הפסקות חשמל? וגם – האם צריך לשמור על מתינות ברמת הגולן אל מול הירי התועה של הצבא הסורי? רוני דניאל עם כל התרחישים

לאחר שלושה ימים רצופים של אש גם בעזה וגם ברמת הגולן - מהן האפשרויות שעומדות לפני מדינת ישראל? ראשי הצבא והדרג המדיני אמורים להחליט על תגובה ישראלית למצב הבלתי נסבל, ולמערכת הביטחון יש כמה אפשרויות שנמצאות בבחינה.

גזרת הדרום: מבצע, הפסקות חשמל או סיכולים?

בין היתר, ניתן לבצע הפצצה רצופה של הסמלים השלטוניים של החמאס והנכסים של השלטון כמו משרדו של איסמעיל הנייה, הרס בתיהם הפרטיים והרכוש שלהם בעזה.

ניתן גם לחזור למדיניותו של ראש הממשלה לשעבר אריק שרון: מדיניות הסיכולים הממוקדים של ראשי חמאס והארגונים האחרים. אפשרות אחרת שעומדת בפני מערכת הביטחון בישראל היא לגרום להפסקות חשמל ברצועה, סגירת מעבר הסחורות - מה שיכול לגרור ביקורת בעולם אבל אולי אין מנוס מזה כדי להפסיק את הטילים.

אם כל האפשרויות הללו לא יחזירו את ההרתעה צריך ללכת למבצעים קרקעיים מוגבלים ואם גם זה לא יעזור - אז למבצע גדול כמו 'עופרת יצוקה' ואף רחב יותר.

גזרת הצפון: פגיעה בחיילים או מתינות?

בגזרת רמת הגולן יש לנהוג במתינות. לא נכון לאמץ מדיניות שעל כל פגז תועה פותחים באש ופוגעים בחיילים סורים.

ישראל הצליחה להרחיק את עצמה בינתיים מהמלחמה בסוריה, ועלינו לשמור על עצמנו מחוץ ללבה הרותחת בסוריה. בניגוד לעזה - שם רואים שהמתינות לא הובילה לשום מקום.