"בניו יורק אזעקה נשמעת בביה"ס - אצלי זה סימן לתפוס מחסה"

פז אזרן, תלמידת בית ספר מאשקלון, נפגשה היום עם שגרירים זרים וסיפרה להם על המציאות המורכבת בדרום. "אמרתי להם שחגגתי אתמול בר מצווה לאח שלי עם כל האזעקות והבלאגנים ברקע", היא אומרת. "אני לא יודעת אם הם פחדו או לא, אבל אני מאמינה שהם הבינו את המצב"

פז אזרן, משוחחת היום עם השגרירים (לע"מ)

פז אזרן, תלמידת תיכון באשקלון, קיבלה היום הזדמנות להעביר את המסרים והתחושות בפני עשרות השגרירים הזרים שהגיעו לאשקלון להתרשם מהמצב. "בתור תושבת הדרום זה ממש מרגש לבוא ולדבר על המצב בפני המשלחת הזאת", מספרת פז לחדשות 2 באינטרנט. "דיברתי על החיים כתושבת הדרום, כתלמידה, כמי שחגגה אתמול בר מצווה לאחי באשקלון עם כל האזעקות והבלאגנים ברקע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פז, שחיה את המצב כבר תקופה ארוכה, מסבירה כי השגרירים התרשמו מאד מהביקור בעיר. "המטרה הייתה לעורר את המודעות למצב של ישובי עוטף עזה ואני מקווה שייקחו את הדברים לליבם. אולי הביקור יחזק גם את התמיכה הבינלאומית בנו", היא אומרת. "המטרה הייתה להסביר את ישראל כלפי חוץ, יש פה תושבים שחיים כאן, המצב מאד מפחיד במיוחד בתור נערה מתבגרת. עשיתי השוואה ביננו לבין בני נוער בניו יורק, לדוגמה. אזעקה בשביל נער בניו יורק היא צלצול בית ספר, בשבילי אלה 30 שניות לתפוס מחסה".

"אני לא יודעת אם הם פחדו או לא, אבל אני מאמינה שהם הבינו את המצב", ממשיכה פז. "אני לא חלק מגוף ממשלתי או משרד ההסברה. אני בסך הכל ילדה שמספרת את החיים שלה. את המסר שלי העברתי, עד כמה שקשה להתרכז בלימודים במצב הזה כשכל אמבולנס וכל דלת שנטרקת אנשים נכנסים להיסטריה".

השגרירים שסיימו את ביקורם בעיר חזרו למרכז ופז מרגישה בכל זאת שהצליחה להגיע אליהם. "בסך הכל אני מקווה שהם לא עשו את המסע לחינם", היא אומרת. "שייקחו את החוויה ושהדבר ייתן להם את הפרספקטיבה. אנחנו ממשיכים בשגרת חיינו, למרות המצב. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להפסיק את החיים, כאן השגרה ממשיכה".