צפו ברגעי הפיצוץ: גראד נופל במפעל בנתיבות

מצלמת האבטחה של מפעל בנתיבות תיעדו את נפילת הגראד במקום בצהריים. בסרטון ניתן לראות את הדי הפיצוץ והנזק. באירוע לא היו נפגעים בנפש. הערב: "כיפת ברזל" יירטה עוד 2 שיגורים לעיר. במקביל: חמאס יכנס היום בעזה את נציגי כל הפלגים החמושים כדי לסכם על רגיעה מול ישראל בתיווך מצרים

לאחר שטיל גראד התפוצץ סמוך למפעל באזור התעשייה בנתיבות, בתיעוד מצלמת האבטחה מהמקום נראים הדי הפיצוץ והנזק שנגרם כתוצאה מהאירוע. בנוסף לפגיעה ברכוש, מספר בני אדם לקו בחרדה וטופלו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר התפוצצה רקטה בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה ו-26 בני אדם לקו בחרדה. עד כה, טיפלו צוותי מד"א ב-47 נפגעים כתוצאה מירי הרקטות לעבר ישובי עוטף עזה. במד"א עדיין שומרים על רמת כוננות ג' הגבוהה ביותר, במרחבי הדרום.

בשעות הערב יירטה מערכת "כיפת ברזל" שני טילי גראד נוספים שנורו מרצועת עזה לכיוון נתיבות. לאחר שמשעות הבוקר נרשמו בסך הכל 15 נפילות, שר הביטחון אהוד ברק קיים הערכת מצב בקריה עם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, וצמרת מערכת הביטחון. מוקדם יותר היום העריכו גורמי ביטחון כי חמאס עוד לא הבין את המסר, וכי סבב ההסלמה הנוכחי לא צפוי להסתיים בקרוב.

במקביל, חמאס יכנס היום בעזה את נציגי כל הפלגים החמושים כדי לסכם על רגיעה מול ישראל בתיווך מצרים. חלק מהשיגורים לעבר נתיבות היום בוצעו על ידי קבוצה סלאפית המכונה מועצת הג'יהאד בסביבות ירושלים.